طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

آیا با طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک آشنایی دارید؟ شما می دانید چگونه می توان یک باغ ویلای لاکچری، مدرن و شیک داشت؟

در این مقاله از سایت شیراز کناف شما را راهنمایی می کنیم تا با المان های مهم در طراحی باغ ویلا آشنا شوید. شما می توانید برای طراحی باغ ویلای دیدنی و مدرن با شرکت هایی که این باغ ویلاها را طراحی می کنند تماس بگیرید.

چرا طراحی باغ ویلا مهم است؟

طراحی باغ ویلای لاکچری و شیک

در رابطه با مهم بودن طراحی باغ ویلا می توان نکات مهمی را بیان کرد. اما ما در ادامه به سه نکته از این موارد اشاره می کنیم.

 • باغ ویلا ایجاد تنوع می کند

به جای اینکه بخواهید صرفا یک ویلا برای خود ایجاد کنید می توانید با طراحی باغ ویلا تنوع بیشتری ایجاد کنید. این مسئله به شما کمک می کند تا بتوانید با استفاده از ایجاد یک باغ بانشاط و سرسبز علاوه بر ویلای خود حس بهتری داشته باشید و از تنوعی که ایجاد کرده اید لذت ببرید.

 • ارزش ملک شما افزایش پیدا می کند

وقتی که باغ ویلا طراحی می کنید می توانید با استفاده از ایجاد فضایی سرسبز زیبایی بیشتری به ویلای خود بدهید. به همین ترتیب ارزش ملک شما افزایش می یابد و می توانید در صورت تمایل آن را به قیمت بالاتری نسبت به ویلای بدون باغ به فروش برسانید.

 • کمک به حفظ محیط زیست

عامل دیگری که می تواند در سطح و مقیاس وسیع تری به ما و جهان اطرافمان کمک کند این است که ایجاد باغ ویلا کمک می کند تا بتوانید با استفاده از گیاهانی که در باغ خود دارید اکسیژن بیشتری تولید کنید و به محیط زیست خود کمک کنید.

اگر واقعا در طراحی باغ ویلا مصمم هستید می توانید به شرکت های محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز مراجعه کنید.

چه اجزائی در طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک ضروری است؟

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

شما می توانید برای طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک از المان های مختلفی استفاده کنید. در ادامه برخی از این المان ها را بررسی می کنیم.

باربیکیو را در طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک به کار ببرید

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

شما می توانید با استفاده از باربیکیو در طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک خود زیبایی بیشتری را به آن هدیه بدهید. به این ترتیب که اگر از شرکت های طراحی باربیکیو در شیراز کمک بگیرید می توانید ویلای خود را تا حد زیادی زیباتر از قبل کنید.

به علاوه شما می توانید با استفاده از باربیکیو در باغ ویلای خود غذایتان را در محوطه ی باغ ایجاد کنید و دیگر برای غذا درست کردن در خانه به دردسر نیفتید.

البته باید به یاد داشته باشید که اگر می خواهید در باغ ویلای خود باربیکیو ایجاد کنید بهتر است که سطح مناسبی را به آن اختصاص دهید و در طراحی آن هماهنگ با سایر اجزای ویلا کار خود را انجام دهید. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که حتما با طراحی دکوراسیون داخلی در شیراز تماس گرفته و از ان ها بخواهید به شما مشاوره بدهند.

می توانید در طراحی باغ ویلای مدرن و دیدنی از استخر هم استفاده کنید

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

استخرها یکی از عناصری هستند که به خودی خود می توانند تا حد زیادی زیبایی را در محل های اطراف خود ایجاد کنند. به همین دلیل هم می توانید در از آن ها برای باغ ویلای خود استفاده کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از مشاوره هایی که از شرکت های طراحی استخر در شیراز را انجام می دهند به ثمر برسانید.

در این میان در نظر گرفتن برخی نکات می تواند به شما کمک کند. مثلا در نقاطی که سردسیر هستند بهتر است برای گرم کردن آب استخر هم فکر چاره ای کنید.

آلاچیق می تواند یک عامل کمک کننده برای زیبا شدن باغ ویلا باشد

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

آلاچیق ها می توانند عاملی موثر در زیباتر شدن باغ ویلای شما باشند. البته نقش آن ها تنها برای افزایش جذابیت ظاهری نیست. شما می توانید از آلاچیق ها استفاده های دیگری هم داشته باشید. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آلاچیق ها می توانند راهی برای نشستن و استراحت کردن ما باشند
 • شما می توانید از آلاچیق ها به عنوان وسیله ای برای آفتابگیر استفاده کنید

در زمان ساختن آلاچیق ها بهتر است به نکاتی مثل استفاده از متریال مناسب برای طراحی آن ها دقت داشته باشید. اگر وقت یا تخصص کافی برای انجام این کار ندارید می توانید از سازندگان آلاچیق در شیراز کمک بگیرید.

آتشکده عنصری ناب برای طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

یکی از مواردی که می توانید در طراحی باغ ویلای خود آن را به کار ببرید آتشکده ها هستند. آتش همیشه زیبایی خاصی داشته و اگر بتوانید مکانی را مخصوص آن طراحی کنید این زیبایی دو چندان هم می شود.

به علاوه شما می توانید در شب های سرد سال از گرمایی که در آتشکده ها ایجاد می شود استفاده کنید. با مطالعه ی مقاله تجهیزات باغی و مبلمان فضای باز می توانید لوازم مناسبی را برای باغ های خود خریداری کنید.

استفاده از گیاهان زینتی در باغ ویلای دیدنی و شیک

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

شاید بهتر بود استفاده از گیاهان زینتی را در ابتدای بحث پیش می کشیدیم. امکان ندارد که شما بخواهید باغ ویلایی دیدنی و شیک برای خود طراحی کنید و در آن از گیاهان زینتی بهره ای نبرید. شما باید برای اینکه زیبایی را به باغ ویلای خود بیاورید گیاهان زینتی متعددی را در آن به کار ببرید.

کف باغ ویلا می تواند بسیار به چشم بیاید، به آن دقت کنید

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

کف سازی می تواند در هر جایی اهمیت فراوانی داشته باشد. به همین علت هم می توان آن را برای باغ ویلاهای دیدنی و شیک به کار برد تا زیبایی آن را دو چندان کرد. شما باید در زمان کفسازی دقت کنید از مصالحی استفاده کنید که مناسب شرایط آب و هوایی محل زندگی شما باشد. به علاوه باید زیبایی آن را در نظر گرفته و دقت کنید که با ویلای شما در هماهنگی باشد.

چند نوع باغ ویلا می توانیم داشته باشیم؟

طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک

بر اساس تعداد طبقات باغ ویلا می توانید چندین نوع از آن ها را برای خانه خود طراحی کنید.

در ادامه به انواع باغ ویلاهایی که می توانید طراحی کنید اشاره می کنیم.

طراحی فلت باغ ویلای دیدنی و شیک

باغ ویلای فلت یکی از محبوب ترین مواردی است که در زمان ساخت باغ ویلا نظر بسیاری از افراد را به سمت خود جذب می کند. این مسئله به دلیل ارزان قیمت بودن طراحی  این نوع ویلا در مقایسه با انواع دیگر ویلاها است.

شما می توانید با استفاده از این نوع طراحی باغ ویلا، فضایی آرام و دلنشین را برای خود به ارمغان بیاورید.

طراحی ویلای دوبلکس در باغ ویلا

شما می توانید برای طراحی باغ ویلای شیک و دیدنی خود از موارد دیگری هم استفاده کنید. از آن جمله می توان به ویلای ذوبلکس اشاره کرد.

باغ ویلای دوبلکس در واقع ویلایی است که در دو طبقه ساخته شده و طبقه اول و دوم از طریق پله ها به همدیگر مرتبط می شوند. شما می توانید با طراحی باغ ویلاهای دوبلکس علاوه بر افزایش ارزش دارایی های خود، چشم انداز بهتری را هم برای باغ ویلایتان ایجاد کنید.

تریبلکس کردن ویلا در باغ ویلای لاکچری

ویلای تریبلکس دارای 3 طبقه است که طبقات داخل آن توسط پله های درون ساختمان به هم راه پیدا کرده اند. به همین دلیل این نوع ویلا می تواند زیبایی زیادی داشته باشد.

این نوع طراحی باغ ویلا می تواند تا حد زیادی در لاکچری به نظر آمدن ویلای شما تاثیر داشته باشد، اما باید بدانید که این مسئله همزمان میتواند هزینه های زیادی برای شما ایجاد کند.

در زمان طراحی باغ ویلا باید چه نکاتی را مد نظر داشت؟

وقتی می خواهید باغ ویلای خود را طراحی کنید باید نکات مهمی را در نظر بگیرید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

 • به آب و هوای منطقه ای که می خواهید در آن باغ ویلا تولید کنید توجه کافی داشته باشید. به کار بردن استخر در باغ ویلایی واقع در یک مطقه کاملا سردسیر می تواند انتخاب خوبی نباشد. به علاوه در منطقه ای که کاملا گرمسیر است صرفا در شب های سرد سال می توان از آتشکده بهره گرفت
 • هزینه ها را در زمان طراحی باغ ویلا محاسبه کنید تا بعدا به مشکل بر نخورید. از جمله نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که از شرکت های طراحی باغ ویلای شیرازی بخواهید به شما کمک کنند تا بتوانید به شکل دقیقی هزینه های مربوط به طراحی باغ ویلای خود را برآورد کنید
 • یکی دیگر از نکاتی که می توانید در زمان طراحی باغ ویلا برای زیباسازی ویلا آن را به کار ببرید این است که به نورپردازی آن توجه ویژه ای داشته باشید. شما می توانید این کار را با راهنمایی شرکت های نورپردازی نمای ساختمان در شیراز جلو ببرید.
 • گیاهانی که می خواهید برای باغ خود انتخاب کنید را با دقت زیادی انتخاب کنید. برای انتخاب آن ها باید به عواملی مثل انتخاب درست گیاهان بر اساس آب و هوای منطقه مورد نظر خود توجه داشته باشید.
 • برای اینکه بتوانید از گیاهان خود به شیوه مناسبی مراقبت کنید باید با استفاده از سیستم های آبیاری که دارید این کار را انجام دهید
 • در طراحی باغ ویلا باید به جای مناسبی برای پارک کردن اتومبیل های خود توجه داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت شیراز کناف شما را راهنمایی کردیم تا با اجزای ضروری در طراحی باغ ویلای دیدنی و شیک آشنا شوید.

اگر شما هم می خواهید باغ ویلایی برای خود طراحی کنید می توانید با استفاده از نکاتی در این مقاله بیان شد کار خود را انجام دهید. همچنین اگر نکته ای دارید که فکر می کنید می تواند برای دیگر افراد متقاضی طراحی باغ ویلا مفید باشد می توانید آن را در کامنت ها بیان کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *