10 تاثیر گیاه در دکوراسیون داخلی منزل که باید بدانید!

10 تاثیر گیاه در دکوراسیون داخلی منزل که باید بدانید!

گاهی اوقات از استفاده از گیاهان در دکوراسیون دوری می کنیم زیرا گیاهان نیاز به مراقبت مداوم خواهند داشت و ممکن است مناسب نور و امکانات منزل افراد نباشند اما جای نگرانی نیست به آسانی می توانید درباره انواع گیاهانی را که در داخل خانه به خوبی رشد می کنند، اطلاعات کسب کنید. هدف ما در این مقاله معرفی 10 تاثیر گیاه در دکوراسیون داخلی منزل است که باید بدانید!

هنگامی که سخن از دکوراسیون و تزئین خانه در میان است راهکارهای زیادی برای ایجاد تغییرات در ذهن به وجود می آید. این ایده ها می تواند اضافه کردن تابلوها یا برخی از المان های دکوری به ​​میز و یا به دیوار باشد و یا افزودن اکسسوری ها. اما در میان همه تغییرات استفاده از گیاهان در دکوراسیون علاوه بر ایجاد تغییرات و زیبایی فضا با راهکاری ارزان قیمت تاثیرات بسیار زیادی بر کاربران فضا و سلامتی و احساسات افراد خواهد داشت.

اگر به دنبال پرطرفدارترین دکوراسیون داخلی 2022 هستید به لینک درج شده مراجعه نمایید.

تاثیرات گیاهان در خانه که باید بدانید

تاثیر گیاه در دکوراسیون داخلی منزل انقدر زیاد است که با تحقیق از متصصین در این امر میتوانید فضای خانه خود را تا حد زیادی به سمت مثبت اندیشی بهبود ببخشید. زیرا صرف نظر از مزایای زیبایی شناسی، دلایل مهم دیگری برای افزودن گیاهان در خانه شما وجود دارد برای اطلاعات بیشتر درباره مزایای نگهداری گیاهان در دکوراسیون با ما همراه باشید….

تاثیرات گیاهان در خانه که باید بدانید

10 تاثیر گیاه در دکوراسیون داخلی

موارد مختلفی به عنوان تاثیرات مثبت گیاهان در دکوراسیون داخلی مطرح می شوند اما مهمترین آنها 10 تای زیر است که در ادامه توضیح می دهیم.

تنفس راحت تر با گیاه در خانه

انسان ها هنگام دم اکسیژن را تنفس کرده و دی اکسید کربن را در بازدم آزاد میکنند گیاهان با عمل فتوسنتز، دی اکسید کربن را جذب کرده و اکسیژن را آزاد می‌نمایند. از این رو، گیاهان و انسان ها بهترین شرکا برای هم هستند. این به معنی افزایش سطح اکسیژن در خانه برای تنفس بهتر انسان می‌باشد البته برخی از گیاهان در طول شب، دی اکسید کربن را آزاد و اکسیژن جذب می نمایند، به همین دلیل برخی از گیاهان را در خارج از منزل قرار می دهند.

کاهش استرس با گیاهان خانگی

بیشتر افراد برای غلبه بر استرس زمانی را در پارک ها و فضاهای سبز و یا اطراف یک محیط طبیعی می گذرانند تا در آن به آرامش برسند افزودن گیاهان در خانه این کار را انجام می دهند و به ایجاد احساسات مثبت کمک خواهد کرد این تفاوت را در منازل بدون گیاه با فضاهای دارای گیاهان می توانید به آسانی احساس کنید.

کاهش استرس با گیاهان خانگی

وضعیت سلامتی بهتر

مطالعات نشان می دهد که گیاهان می توانند میزان ضربان قلب و فشار خون شما را آرام کنند و این یکی از 10 تاثیر گیاه در دکوراسیون داخلی است. گیاهان می تواند تنش های عضلانی را که ناشی از استرس هستند کاهش دهد گیاهان بسته به انواع می توانند برای سردرد، خستگی، گلودرد، سرماخوردگی نیز مفید باشند و مزایای زیادی از نظر سلامتی برای خانواده ایجاد کنند.

افزایش رطوبت

از تاثیر گیاه در دکوراسیون داخلی میتوان به افزایش رطوبت فضا اشاره کرد. گیاهان با آزادسازی حدود ۹۷ درصد آب مورد نیاز خود رطوبت هوا را افزایش می دهند. اگر می خواهید رطوبت یک اتاق را افزایش دهید، می توانید گیاهان بیشتری اضافه کنید و یا آنها را با هم ترکیب نمایید.

افزایش تمرکز و خلاقیت

مطالعات نشان می دهد که هنگامی که گیاهان در فضای داخلی قرار می گیرند، در منزل یا فضای کار و یا اداری و کلاس های درس سبب افزایش بهره وری در نتیجه تمرکز بیشتر می شوند و خلاقیت را نیز افزایش می دهند.

کاهش نویز و آلودگی صوتی

از دیگر تاثیر گیاه در دکوراسیون داخلی کاهش آلودگی صوتی است زیرا ساقه، برگ، شاخه و دیگر قسمت های آن صدا را جذب می کنند و اگر در فضای داخلی قسمتی وجود دارد که سر و صدای زیادی وارد می شود مانند پنجره های رو به خیابان استفاده از گیاهان می تواند ایده ای کمک کننده برای کاهش صداهای پیرامون باشد.

شاد کردن فضا

خانه های دارای گیاهان با کاهش استرس و خستگی فضای شادتر با تغییرات مثبت در خلق و خوی افراد ایجاد می کنند و این نیازی است که در جوامع امروزی بسیار احساس می شود.

تقویت دکوراسیون

در دکوراسیون داخلی فضا اضافه کردن گیاهان، با سطوح صلب کنتراست مثبتی ایجاد کرده و به همین دلیل است که طراحان داخلی گیاهان را در نزدیکی دیوارهای آجری یا گوشه های تیز قرار می دهند.

زیبایی شناسی بصری

گیاهان با افزودن کنتراست، زیبایی، لطافت و مقیاس به دکوراسیون با ابعاد مختلف معیارهای زیباشناسانه را در فضا افزایش داده و هم برای دکوراسیون داخلی و هم بیرون فضا مناسب می باشند همچنین از گیاهان به عنوان مکمل برای دکوراسیون و هم برای پوشش نواقص استفاده می شود.