لوازم خانگی هوشمند

5 لوازم خانگی هوشمند برای آسایش بیشتر

مفهوم لوازم خانگی هوشمند بعد از خانه های هشومند به وجود آمده است. در این خانه میتواند ارتباط بین وسایل خانگی و افراد را بیشتر کرد. لوازم خانگی هوشمند نیز برای آسایش بیشتر بین اعضا هستند که با تعدادی از آن ها در این مقاله آشنا می شوید.

چند دهه قبل، وجود یک کنترل برای تغییر شبکه های تلویزیون، نهایت هوشمند بودن در وسایل خانگی به نظر می آمد. اما این روزها، در هوشمندسازی ساختمان؛ امکانات بسیار زیادی برای ساختمان در نظر گرفته می­ شود که آسایش و راحتی را برای افراد تامین می­ کند. یکی از ویژگی­ های خانه هوشمند، وجود لوازم خانگی هوشمند در آن است.

لوازم خانگی هوشمند چیست؟

یکی از ابعادی که هویت یک خانه هوشمند را می­ سازد لوازم هوشمند است. این نوع لوازم خانگی؛ با استفاده از اپلیکیشن مخصوصی که در موبایل نصب می­ کنید قابل کنترل و روشن و خاموش شدن است. یعنی زمانی که شما در خانه و یا بیرون از خانه باشید می­ توانید به راحتی به کارهایتان برسید، مثلا تا از محل کارتان به خانه برسید جاروبرقی هوشمند خانه را تمیز کرده است و لباس ­های داخل ماشین لباسشویی شسته شده ­اند.

تکنولوژی لوازم خانگی هوشمند

شاید برای شما هم سوال باشد که لوازم خانگی چگونه می ­توانند هوشمند باشند؟ این ویژگی به وسیله اینترنت اشیا یا (IOT) که مخفف Internet Of Things است صورت میگیرد. به وسیله این تکنولوژی انسان می­ تواند به راحتی با لوازم خانگی ارتباط برقرار کند. اینترنت اشیا زیرساختی برای کنترل لازم خانگی از راه دور ایجاد می ­کند.

تکنولوژی لوازم خانگی هوشمند

لوازم خانگی هوشمند روز به روز بیشتر و پیشرفته ­تر می­ شوند؛ و می­ توان آنها را در انواع دسته بندی لوازم برای؛ نظافت، روشنایی، کنترل دما، سرگرمی و امنیت تقسیم بندی کرد.

مزایای لوازم خانگی رباتیک در خانه!

شاید اولین بار که اسم لوازم خانگی رباتیک را می­ شنویم؛ قیمت بالای آنها به ذهنمان برسد ولی مزیت­ های فراوان این وسایل؛ شما را به تهیه این نوع وسایل ترغیب خواهد کرد. برخی از مزیت­ های لوازم خانگی رباتیک عبارتند از:

  • کاهش مصرف انرژی
  • افزایش آسایش و راحتی افراد
  • امنیت بالا
  • صرفه جویی در زمان
  • کمک به افراد معلول و سالمند در انجام کارهای روزمره

5 لوازم خانگی هوشمند

در ادامه با 5 تا از پرکاربردترین لوازم خانگی روباتیک آشنا خواهید شد.

یخچال فریزر هوشمند

یخچال فریزر هوشمند یکی از وسایل جذاب بین لوازم خانگی رباتیک است. برخی از قابلیت­ های یخچال فریزر هوشمند عبارتند از:

  • قابلیت رویت داخل یخچال با استفاده از مانیتور روی یخچال
  • اعلام موادغذایی موجود و تاریخ انقضای مواد غذایی در یخچال
  • تنظیم دمای یخچال با استفاده از موبایل
  • فعالسازی یخ ساز و یا هشدار باز ماندن در یخچال

تلویزیون هوشمند

این نوع تلویزیون علاوه بر هوشمند بودن، وضوح و کیفیت تصویر بالایی دارد. شاید بتوان گفت تلویزیون هوشمند مانند یک کامپیوتر است که سرویس ­های مختلفی را ارائه می ­دهد. کم مصرف بودن، دارای ویندوز، امکان نصب اپلیکیشن بر روی آن، امکان تماشای تصاویر و فیلم آنلاین، مرور صفحات وب و تصویر و صوت با کیفیت از جمله مهم­ترین ویژگی­ های تلویزیون هوشمند است.

جاروبرقی هوشمند

این جاروبرقی با روشن شدن شروع به حرکت در فضا می­ کند. سنسورهای جاروبرقی هوشمند، مسیرهای تکراری را تشخیص می­دهد و باعث می­ شود که چندین بار یک فضا را جارو نکند. پس از اتمام کار جاروبرقی به جای اصلی خود برمی­ گردد و در آن شارژ می­ شود تا نیروی لازم برای بار دیگر جارو کردن را بدست بیاورد.

پرده برقی هوشمند

لوازم خانگی رباتیک فقط شامل لوازم برقی منزل نیستند، یکی دیگر از وسایل هوشمند، پرده برقی است. این نوع پرده با استفاده از اپلیکیشن قابلیت باز و بسته شدن دارد. برای یک خانه هوشمند انتخابی عالی به نظر می­رسد.

ماشین لباسشویی و خشک کن هوشمند

ماشین لباسشویی هوشمند از ویژگی­ هایی که وسایل هوشمند دیگر دارند مستثنی نیست؛ ویژگی­ هایی مانند: تنظیم دمای آب ماشین لباسشویی، انتخاب نحوه شستشوی لباس ­ها، کنترل شستشو از ره دور و با استفاده از اپلیکیشن و.. از ویژگی­ های ماشین لباسشویی و خشک کن هوشمند است.

اشتراک‌گذاری