انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی

انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی با 8 مدل ترند 2022

کم بودن میزان روشنایی در یک خانه میتواند موجب افسردگی و بی حالی ساکنان خانه شود از این رو انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین قسمت های طراحی خانه است. وب سایت شیراز کناف در این مطلب تلاش کرده شما  را با 8 مدل پنچره ترند در سال 2022 آشنا کند. با ما همراه شوید…

انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی

استفاده مناسب از انواع پنجره در حوزه ساخت و ساز تاثیر بسیاری بر روی آرامش و روحیه ساکنان آن دارد. استفاده از انواع پنجره در طول زمان با رشد تکنولوژی در حوزه ساخت و ساز همگام شده است که نتیجه آن بهره‌مندی بیشتر ساکنین از نور طبیعی با کیفیت بالاتر است. در ادامه با پنجره های مناسب برای خانه آشنا می شوید.

اگر دچار سردرگمی شده اید می توانید با برترین کارشناسان طراحی داخلی که اسامی آنها در لینک درج شده قرار گرفته است مشورت کنید.

انواع پنجره از نظر مصالح قاب

  • پنجره چوبی
  • پنجـره های فلزی (آهنی و آلومینیومی)
  • پـنجره های کامپوزیت ( فایبر گلاس، PVC و UPVC)

پنجره های چوبی

انتخاب پنجره در دکوراسیون داخلی با مدل های چوبی که به عنوان اولین پنجره ها ساخته بشر هستند تا کنون طرفداران زیادی داشته است. از زمان تولید پنجره های اولیه تا کنون تکنولوژی فرآوری و کاربرد چوب همیشه در حال رشد بوده است.

پنجره های چوبی

ویژگی های پنجره های تمام چوب فرآوری شده تا به حدی پیشرفت داشته که می توان موارد زیر را در این باره نام برد:
قابلیت ساخت به صورت دو جداره، زیبایی، طول عمر بالا، عایق حرارت، جلوگیری از اتلاف انرژی، عایق صوت، عایق در برابر عبور ذرات گرد و غبار و آلودگی هوا، عایق در برابر نفوذ آب، بی نیاز از رنگ، قابل شستشو، مقاوم در برابر نور آفتاب و حرارت، نصب و تعویض آسان، قابل استفاده در انواع شرایط آب و هوایی

انتخاب پنجره های فلزی در دکوراسیون داخلی

در میان انواع پنجره فلزهای موجود عناصر آلومینیوم و آهن برای ساخت و ساز پنجره ها در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند

پنجره های آلومینیمی در دکوراسیون خانه

انتخاب پنجره های آلومینیمی در دکوراسیون داخلی به دلیل بالا بودن عمرشان میتواند گزینه مناسبی باشد.حمل و نصب ساده تری نیز دارد. هرچند می توان شیشه این پنجره ها را دوجداره ساخت، اما از آنجا که بدنه قاب این نوع پنجره ها عایق نبوده و در نتیجه گرما را هدر می دهد و سرما را به فضای داخلی راه داده و عرق می کند، عملا خواص کامل پنجره های دوجداره را ندارند. آلومینیم یک فلز بوده و در مقابل خوردگی و زنگ زدگی آسیب پذیر است و به مرور زمان آسیب پذیرتر می شود. تورفتگی و خراش خوردگی آلومینیم قابل تعمیر نبوده و باید کلا تعویض گردد. گوشه های درب ها و پنجره های آلومینیمی به صورت مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند که باعث آسیب پذیری آن در برابر تغییر شکل خواهد بود.

انتخاب پنجره های آهنی در دکوراسیون خانه

انواع پنجره های آهنی نیز به صورت دوجداره قابل ساخت هستند. مزیت آنها قیمت مناسب تر، قابل ترمیم بودن (مثلا در صورت شکستگی لولاها) و رنگ پذیری مناسب است. اما همان مشکلات عایقی پنجره های آلومینیومی را داراست. به علاوه درزگیری آن نیز معمولا به درستی قابل انجام نبوده و در هنگام بارندگی باعث نفوذ آب از اطراف به داخل پنجره می شود. زنگ زدگی به مرور زمان از دیگر مشکلات این نوع پنجره ها می باشد.

انتخاب پنجره های آهنی در دکوراسیون خانه

پنجره های کامپوزیت (ترکیبی)

در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی کامپوزیت ها که محصول فرآیندهای شیمیایی هستند، انتخاب های نو و تازه ای خواهند بود. ساخت قاب های انواع پنجره ها نیز از پیشرفت تکنولوژی در این عرصه بی بهره نمانده است.

پنجره های فایبر گلاس

کامپوزیت های پلیمری یا فایبرگلاس یکی از انواع مصالحی است که برای ساخت پنجره ها نیز از آن استفاده می شود. فایبر گلاس، کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می‌شود.

پنجره های فایبر گلاس

مهمترین ویژگی های پنجره فایبر گلاس

وزن بسیار سبک، عدم نیاز به تقویت فلزی به علت استحکام و مقاومت بالا، عایق صوتی بسیار عالی، طول عمر و مقاومت زیاد، مقاوم در برابر خوردگی، مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید، مقاوم در برابر فشار ناشی از زلزله، عایق حرارتی بسیار عالی، عدم ایجاد صدا به هنگام وزش باد و طوفان، ضریب ایمنی بالا در برابر سرقت، قابل تولید در رنگ های متنوع و زیبا، باز و بسته شدن آسان به علت انبساط بسیار کم.

انتخاب پنجره های PVC و UPVC در دکوراسیون داخلی

PVC و UPVC پلیمرهایی هستند که در فرمول شیمیایی با همدیگر متفاوتند. PVC ها نسبت به UPVCها مواد سخت تری هستند و تحمل دمای کمتری دارند. در صنعت پنجره سازی از این پلیمرها برای ساخت قاب پنجره ها استفاده می شود.

از جمله ویژگی های پنجره های UPVC

به آسانی قابل شستشو هستند، صرفه جویی در مصرف انرژی: پروفیل های یو پی وی سی از هدر رفتن 30 درصد انرژی در درون ساختمان از طریق پنجره ها جلوگیری می شود، تنوع رنگ و عدم نیاز به رنگ آمیزی، عایق صدا (همراه شیشه های دو جداره یا چند جداره)، عایق دما، عایق در مقابل الکتریسیته، ضد اشتعال و حریق بوده و باعث تشدید آتش سوزی نمی شود.

اشتراک‌گذاری