بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی کدام است؟ شما چه شیوه ای را برای چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی خانه های خود به کار می گیرید؟

در این مقاله از شیراز کناف با ما همراه باشید تا علاوه بر بیان ویژگی های مبلهای کلاسیک شما را با نحوه ی صحیح چیدمان این مبل ها در پذیرایی خانه ها آشنا کنیم.

ویژگی های مبل های کلاسیک

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

شاید بهتر باشد در  ابتدا در مورد ویژگی های مبل های کلاسیک که معمولا آن ها را در پذیرایی خانه هایمان به کار می بریم صحبت کنیم.

  • مبل های کلاسیک در شکل ظاهری خود به اصول پایبند هستند، با این حال در طی سالیان توانسته اند مشتریان خود را داشته باشند و مورد استفاده قرار بگیرند
  • مبل های کلاسیک ظریف هستند، اما نه در کلیت خود؛ بلکه در اجزای آن ها که به صورت هماهنگ با هم ترکیب شده اند و منبت کاری هایی که بر روی قسمت های چوبی آن ها ایجاد شده است
  • کیفیت مبل های کلاسیک به دلیل استفاده از چوب های مرغوب و دیگر موارد درون آن معمولا در سطح مناسبی قرار دارد

حالا که با ویژگی های کلی مبل های کلاسیک آشنا شدید بهتر است به سراغ نکاتی که به شما کمک می کند مبل های کلاسیک را به شکل بهتری در خانه خود بچینید برویم. شما می توانید با مراجعه به بهترین مبل فروشی در شیراز مبل های کلاسیک با کیفیت و جذابی را برای پذیرایی خانه های خود خریداری کنید.

نکاتی برای بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

در این قسمت از مقاله به شما نکاتی را بیان خواهیم کرد که به وسیله ی آن ها می توانید مبل های کلاسیک را به شیوه ی بهتری در خانه های خود بچینید.

اول جای بزرگترین مبل کلاسیک را در پذیرایی خود پیدا کنید

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

مبل های کلاسیک در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شوند. معمولا در ست های 7 تا 11 تایی، مبل کلاسیک سه نفره بزرگترین مبل است که می توانید از آن در خانه های خود استفاده کنید.

در واقع می توان گفت هر زمان که شما جای مناسبی را برای مبل های سه نفره خانه خود پیدا کردید می توانید جای باقی مبل ها را هم پیدا کنید.

شما همچنین در چیدن مبل های سه نفره هم می توانید انتخاب های متعددی داشته باشید. هم می توانید چیدمان آن ها را به شکلی منظم صورت دهید که حس رسمی بودن آن ها حفظ شود، هم می توانید در فضاهایی که کمتر حالت رسمی دارند چیدمان مبل های کلاسیک خود را از حالت متقارن خارج کنید.

البته با توجه به اینکه معمولا مبل های کلاسیک را برای پذیرایی خانه ها به کار می برند شاید بهتر باشد حالت رسمی آن ها حفظ شود. برای اینکه بدانید دقیقا کدام یک از این کارها بیشتر به جذابیت و هماهنگی خانه و پذیرایی شما کمک می کند می توانید از شرکت های دکوراسیون داخلی شیراز مشاوره بگیرید.

برای چیدن مبل های کلاسیک نقطه کانونی پذیرایی را پیدا کنید

یکی دیگر از کارهایی که باید در زمان چیدمان مبل های کلاسیک به آن توجه داشته باشید این است که حتما با توجه به نقطه ی کانونی خانه خود مبل های کلاسیک را در آن بچینید.

نقطه کانونی پذیرایی هر خانه ای می تواند  متفاوت از نقطه ی کانونی خانه های دیگر باشد.

در قدم اول باید نقطه ی کانونی پذیرایی خانه ی خود را شناسایی کنید. این نقطه می تواند تلویزیون، شومینه یا حتی پنجره های بزرگی باشد که در پذیرایی خود از آن ها دارید.

نکته ی دیگری که وجود دارد این است که گاهی خود  مبل ها، به خصوص مبل های بزرگ می توانند نقطه ی کانونی پذیرایی شما باشند. پس در زمان چیدمان مبل های کلاسیک در خانه های خود به نقاط کانونی هم توجه داشته باشید.

چیدمان مبل های کلاسیک برای پذیرایی های کوچک

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

 

به طور کلی چیدمان و قرار دادن مبل ها از هر نوعی در فضاهایی با متراژ پایین هنری است که هر کسی از آن برخوردار نیست. شما می توانید برای انجام این کار به نکاتی که در ادامه بیان می کنیم توجه کنید:

  • بهتر است از مبل های کلاسیک خلوت تر استفاده کنید. معمولا برای فضاهای کوچک مبل های کلاسیک 7 نفره می تواند انتخاب معقولی باشد
  • شما می توانید برای اینکه هم مبل ها بیشتر در چشم بیایند و هم رفت و آمد افراد به مشکل برنخورد، آن ها را نسبت به دیوار فاصله دهید
  • بهتر است از کنج های پذیرایی بیشترین استفاده را بکنید و مبل های کلاسیک را در این نقاط قرار دهید

نحوه چیدمان مبل کلاسیک در پذیرایی های مستطیلی

بهترین چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی

پیش از اینکه نکاتی را در مورد چیدمان مبل های کلاسیک در پذیرایی های مستطیل شکل بگوییم باید بدانید که در صورت صحیح نچیدن مبل های کلاسیک پذیرایی شما ممکن است کوچکتر از آن چیزی که واقعا هست به نظر برسد! به همین دلیل توصیه می کنیم نکاتی که در  ادامه بیان می شوند را جدی بگیرید:

  • سعی کنید همه ی اجزای پذیرایی را در یک تناژ رنگی انتخاب کنید تا هماهنگی آن ها مانع از کوچک به نظر رسیدن پذیرایی خانه تان شود
  • مبل کلاسیکی که از همه ی دیگر اجزا بزرگتر است را در مرکز نور قرار دهید
  • برای اینکه محل رفت و آمد خانه شما دچار مشکل نشود می توانید با استفاده از مبل های کلاسیک را به صورت خطی بچینید

نکته مهم: اگر از انواع مدل های آینه های دکوراتیو در پذیرایی خود استفاده می کنید، دقت کنید که مبل های کلاسیک شما مانعی برای به چشم آمدن آن ها نباشند.

سخن پایانی

شما می توانید با استفاده از نکاتی که در این مقاله از شیراز کناف گفته شد، مبل های کلاسیک خود را به شکل مناسبی در پذیرایی خانه های خود قرار دهید.

در صورتی که شما هم مبل های کلاسیک در پذیرایی های خود استفاده می کنید می توانید تجربیات خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *