کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی

کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی؛ 7 نکته اساسی برای انتخاب کاغذ دیواری

به نظر شما کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی چه ویژگی هایی دارد؟ اگر این جا هستید یعنی احتمالا تصمیم گرفتید که در پذیرایی خود از کاغذ دیواری استفاده کنید. افراد زیادی کارهای اینچنینی خود را به بهترین مراکز دکوراسیون داخلی شیراز می سپارند.

به همین دلیل در این مقاله از سایت شیراز کناف تلاش می کنیم تا بعد از معرفی انواع کاغذ دیواری ها، نکات مفیدی را برای انتخاب بهترین کاغذ دیواری پذیرایی با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

چند نوع کاغذ دیواری وجود دارد؟

پیش از اینکه بخواهیم به سراغ معرفی نکاتی برای انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی خانه تان برویم، بهتر است ابتدا انواع کاغذ دیواری ها را معرفی کنیم.

  1. کاغذ دیواری کلاسیک 

کاغذ دیواری سبک کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک همانطور که از نام آن بر می آید بیشتر با سبک های کلاسیک طراحی خانه و پذیرایی در ارتباط است. به کار بردن این نوع کاغذ دیواری ها در پذیرایی هایی که با سبک مدرن طراحی شده اند می تواند سبب ناهماهنگی شود.

به همین دلیل بهتر است پیش از اینکه به بهترین فروشگاه های کاغذ دیواری شیراز سر بزنید، ابتدا سبک مورد نیاز خود را تشخیص دهید.

2. کاغذ دیواری مدرن 

کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی

چند سالی است که کاغذ دیواری های مدرن متعددی بازار طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار را داغ کرده اند. این کاغذ دیواری ها طرح ها و نقش های متفاوتی دارند که هر کس می تواند با توجه به فاکتورهای تاثیرگذار دیگر یکی از آن ها را برای پذیرایی خود انتخاب کند.

3. کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی در پذیرایی

کاغذ دیواری سه بعدی را شاید بتوان جزء کاغذدیواری های مدرن به حساب آورد. اما به دلیل محبوبیتی که این نوع کاغذ دیواری در میان مشتریان دارد، بیشتر به صورت جداگانه به حساب آورده می شود.

پوسترهای سه بعدی به دلیل داشتن نقش های متفاوتی که به نوعی حس طبیعی و واقعی بودن را القا می کنند خریداران زیادی دارند. شما هم اگر تمایل دارید بیشتر درباره این نوع پوسترها اطلاعات کسب کنید، می توانید به لیست بهترین فروشگاه های پوستر سه بعدی شیراز سری بزنید.

تا به اینجا با انواع کاغذ دیواری هایی که در بازار وجود دارند آشنا شدید. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که این دسته بندی ها می توانند به صورت های دیگری هم بیان شوند. آنچه مهم است این است که بتوانید بهترین کاغذ دیواری برای پذیرایی منزل خود را فراهم کنید.

در ادامه نکات مهمی را بیان می کنیم تا شما بتوانید بهتر کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی خود را پیدا کنید.

نکات اساسی انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی

کاغذ دیواری کلاسیک برای پذیرایی

رعایت کردن نکاتی که در ادامه ذکر می شوند به شما کمک می کنند تا بتوانید با صرف بودجه ای مقرون به صرفه کاغذ دیواری مناسبی برای پذیرایی خود پیدا کنید.

1_ ممکن است همه جای پذیرایی به کاغذ دیواری احتیاجی نداشته باشد!

بهترین کاغذ دیواری های کلاسیک

شاید بهتر باشد که در ابتدا، این مورد مهم را به شما یادآوری کنیم که ممکن است تمام پذیرایی شما به کاغذ دیواری احتیاجی نداشته باشد. این مورد به خصوص زمانی دارای اهمیت می شود که شما پذیرایی بزرگی داشته باشید. (اگرچه ممکن است معماری پذیرایی های کوچک هم طوری باشد که همه دیوارها به کاغذ دیواری احتیاجی نداشته باشند.)

در این صورت شاید بهتر باشد برای چند دیوار کاغذ دیواری در نظر گرفت و چند دیوار دیگر را با استفاده از رنگ های متناسب زیباسازی کرد.

2_ بیشتر از رنگ های روشن استفاده کنید

استفاده از رنگ روشن برای کاغذ دیواری پذیرایی

در دنیای مد و فشن هر چیزی ممکن است و شما معمولا نیازی به پایبندی به ساختار خاصی ندارید. اما در طراحی دکوراسیون داخلی اصولی وجود دارد که اگر آن ها را نقض کنید، لزوما نتیجه ی دلخواهی نخواهید گرفت! البته این به معنای نبودن ترند در طراحی دکوراسیون داخلی و پذیرایی نیست. مثلا شما می توانید با مراجعه به مقاله ترند دکوراسیون داخلی، با جدیدترین سبک ها و مدل های این حوزه آشنا شوید.

به همین دلیل رنگ های تیره معمولا برای پذیرایی انتخاب های مناسبی نیستند. انتخاب رنگ های تیره هم در فیزیک خانه تاثیر منفی دارند و هم می توانند به صورت روحی آسیب هایی را به خودتان برسانند.

استفاده از رنگ های تیره در فضای خانه و در طولانی مدت می تواند نرخ ابتلا به افسردگی را افزایش دهد. از سوی دیگر، اگر برای آراستن پذیرایی خود از رنگ های تیره استفاده کنید، پذیرایی شما کوچک تر به نظر می رسد.

پس حتی اگر بر استفاده از رنگ های تیره در پذیرایی خود اصرار دارید، سعی کنید آن ها را در درصد پایین و در ترکیب با دیگر رنگ های روشن به کار ببرید.

3_ کاغذ دیواری های سه بعدی را هوشمندانه انتخاب کنید

کاغذ دیواری سه بعدی برای پذیرایی خانه

پیشتر گفتیم کاغذ دیواری های سه بعدی حس طبیعی و زنده بودن تصویری که در خود دارند را القا می کنند. این ویژگی می تواند یک نکته بسیار مثبت برای تنوع بخشیدن به فضای پذیرایی خانه شما باشد.

اما آنچه مهم است این است که در حد اعتدال از کاغذ دیواری های سه بعدی استفاده کنید. اگر بخواهیم کمی جزئی تر منظور خود را بیان کنیم باید بگوییم که بهتر است تنها بر روی یک دیوار پذیرایی از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید.

به این ترتیب یک اکسسوری خاص به پذیرایی تان اضافه کرده اید که توجهات را به سمت خود جلب می کند.

4_ انتخاب کاغذ دیواری آکوستیک برای فضاهای ساختمانی

کاغذ دیواری خوب و مدرن برای پذیرایی منزل

اجازه بدهید بگوییم که آکوستیک بودن کاغذ دیواری های پذیرایی نمی تواند لزوما جلوی همه مشاجرات همسایه های کم ملاحظه را بگیرد. اما برای کسی که قصد استفاده از کاغذ دیواری دارد، توجه به این نکته می تواند سودمند باشد.

در واقع شما با این کار خود، با یک تیر دو نشانه را هدف گرفتید. هم کاغذ دیواری مناسبی برای پذیرایی خود آماده کردید و هم توانستید جلوی بخشی از صداهای همسایگان را بگیرید.

5_ کاغذ دیواری شیمیایی یا غیرشیمیایی؟ بستگی به سلامت خودتان دارد!

کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی

اگر در خانه شما همه از سلامتی جسمی برخوردارند، ابتدا باید خداوند را شاکر باشید و سپس نوعی از کاغذ دیواری ها را آماده کنید که می توان آن ها را شست و گرد و خاکشان را گرفت. چنین نوع کاغذ دیواری هایی بیشتر از الیاف پنبه و مواد شیمیایی تهیه می شوند.

اما حالت دیگری هم وجود دارد. در خانه ای که یک یا چند نفر از اعضا دچار مشکلاتی مثل آسم و مشکلات تنفسی هستند، کاغذ دیواری های شیمیایی به هیچ وجه توصیه نمی شود. در عوض بهتر است در پذیرایی این خانه ها از کاغذ دیواری هایی استفاده شود که فاقد مواد شیمیایی باشند.

6_ استفاده از رنگ مناسب برای بزرگ تر نشان دادن فضا

کاغذ دیواری با رنگ مناسب برای پذیرایی

همانطور که گفتیم استفاده از رنگ های تیره در فضای سالن پذیرایی منزل می تواند آن را کوچک تر از چیزی که واقعا است نشان دهد.

اما باید به شما مژده دهیم که در صورت استفاه از رنگ های روشن در پذیرایی خود می توانید به بزرگ تر به نظر رسیدن آن کمک کنید. نکته دیگری که به بزرگ تر به نظر رسیدن فضا کمک می کند این است که کاغذ دیواری هایی را انتخاب کنید که گل های کوچکی دارند.

7_ به مبلمان پذیرایی خود دقت کنید

توجه به مبلمان در زمان انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

پذیرایی ها معمولا یکی از مهم ترین قسمت هایی هستند که برای استفاده مبل ها در آن ها به کار می آیند.

به همین دلیل وجود تناسب و هماهنگی بین مبلمان و کاغذ دیواری ها ضروری است.

مشاوره برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب پذیرایی

مشاوره برای کاغذ دیواری پذیرایی

گرفتن مشاوره برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی یکی از بهترین روش های زیباسازی آن است.

چه فردی حرفه ای در زمینه دکوراسیون داخلی باشید و چه در این زمینه اطلاعات چندانی نداشته باشید، مشاوره به شما کمک می کند.

شما می توانید از کسانی که در زمینه طراحی و نصب کاغذ دیواری فعالیت حرفه ای دارند، مشاوره بخواهید. قطعا تجربه این افراد می تواند به شما در رسیدن به یک پذیرایی زیباتر کمک کند.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت شیراز کناف به بررسی مواردی پرداختیم که به شما کمک می کنند بتوانید یک کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی خود انتخاب کنید.

از جمله ی این نکات می توان به دقت به رنگ انتخابی کاغذ دیواری، توجه نمودن به نوع کاغذ دیواری انتخابی (کلاسیک، مدرن و یا سه بعدی) اشاره کرد.

شما چه تجربه ای در زمینه انتخاب کاغذ دیواری دارید؟ آیا خودتان کاغذ دیواری هایی که در پذیرایی نصب کردید را انتخاب کردید؟ استفاده از کاغذ دیواری موفقیت آمیز بوده است؟

لطفا تجربیات خود در زمینه انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی را برای ما کامنت کنید.

 

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *