دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی را می شناسید؟ آیا می دانید در این سبک از چه مولفه هایی استفاده می شود؟ در این مقاله از سایت شیراز کناف به بررسی اصول سبک فرانسوی دکوراسیون خانه می پردازیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی چگونه است؟

دکوراسیون سبک فرانسوی چیست؟

طراحی دکور به سبک فرانسوی

دکوراسیون سبک فرانسوی را شاید بتوان دکوراسیون سبک جلال و شکوه نامید. سبکی که در آن افراد می خواهند همه چیز خانه شان در اشرافی ترین حالت ممکن خود باشد.

در سبک فرانسوی دکوراسیون شما باید از نوع اشرافی هر چیز استفاده کنید. از مبلمان خانه بگیرید تا اکسسوری های ریزی که تنها توسط چشمان تیزبین شکار می شوند، همگی در دکوراسیون داخلی فرانسوی باید اشرافی باشند.

این مسئله سبب می شود تا افرادی که به سبک زندگی نوستالژی گونه با شکوه علاقه دارند بخواهند این سبک را در منزل خود به کار ببرند.

البته احتمالا همه افراد نمی توانند از پس چنین نوع دکوراسیونی در خانه خود بر بیایند.

در ادامه بیشتر با ویژگی های این سبک دکوراسیون داخلی آشنا می شویم. شما همچنین می توانید برای گرفتن مشاوره در این باره به سراغ اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز بروید.

ویژگی های دکوراسیون سبک فرانسوی

دکور داخلی سبک فرانسوی

در ادامه ویژگی های مربوط به سبک فرانسوی را در دکوراسیون خانه ها بررسی می کنیم.

نحوه انتخاب رنگ ها در دکوراسیون فرانسوی

دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

در دکوراسیون فرانسوی شما نمی توانید هر نوع رنگی را که دوست داشتید انتخاب و اجرا کنید. شما باید بر روی محدوده خاصی از رنگ ها متمرکز شوید. در ادامه برخی از این رنگ ها را برای شما بیان می کنیم.

 • یاسی
 • سبز زمردی
 • سبز
 • خاکستری
 • آبی
 • آبی روشن
 • نقره ای

البته باید در نظر داشته باشید که از این رنگ های نسبتا خنثی در کنار رنگ های براق دیگری بر روی پارچه های فاخر پرده ها، مبل ها و روتختی ها استفاده می شود.

نحوه دکور کفپوش، دیوار و سقف در دکوراسیون فرانسوی

دکور داخلی فرانسوی

در مورد دیوارهای سبک فرانسوی بهتر این است که بدون طرح و نقش خیلی زیاد باشند و با استفاده از رنگ های خنثی این دیوارها را رنگ آمیزی کنید. البته شما می توانید در سقف ها گچبری های چشم نواز و حرفه ای انجام دهید. همچنین استفاده از آینه کاری در دکوراسیون سبک فرانسوی یکی دیگر از راه هایی است که شما می توانید با آن ها خانه خود را زیبا کنید.

در مورد کفپوش های خانه فرانسوی شما می توانید دست به انتخاب های گسترده ای بزنید. از جمله این انتخاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لمینت
 • پارکت
 • گرانیت سرامیکی
 • سنگ های براق

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره آراستن این قسمت ها از کاغذدیواری فروش های شیراز کمک بگیرید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید با استفاده از آن دکوراسیون لوکس و لاکچری داشته باشید استفاده از تخته سنگ های مرمر به عنوان پوشش دیوار است. برای آشنایی بیشتر با این پوشش ها می توانید به لیست فروشگاه های ماربل شیت شیراز مراجعه کنید.

فرش ها و مبل ها در دکوراسیون فرانسوی

طراحی دکور فرانسوی در خانه ها

چیزی که در مورد مبل و فرش وجود دارد این است که این لوازم می توانند جلوه زیادی به خانه بدهند و در دکوراسیون داخلی فرانسوی این مهم است که شما بتوانید با توان هر چه بیشتر اشرافی گری را در خانه خود نشان دهید.

مبل هایی که برای این سبک (فرانسوی) انتخاب می شوند از نوع سلطنتی هستند که البته ریزه کاری ها در آن ها بسیار بیشتر از مبل های سلطنتی عادی است. در واقع همین تفاوت های کوچک است که سبب می شود تا دکوراسیون یک خانه به سبک فرانسوی نزدیک شود.

همچنین اگرچه پارچه هایی که برای این مبل ها انتخاب می شود همیشه از بهترین جنس های درون بازار تهیه شده اند، اما طرح و رنگ این پارچه ها در بسیاری از مواقع ساده هستند. برای پیدا کردن چنین مبل هایی باید به بهترین مبل فروشی های شیراز مراجعه کنید.

فرش ها از دیگر المان هایی هستند که می توانند در به چشم آمدن دکوراسیون فرانسوی تاثیر زیادی داشته باشند. با توجه به اینکه در دکوراسیون فرانسوی از رنگ های خنثی بیشتر استفاده می شود، فرش یا قالیچه هایی هم که در خانه هایی با این سبک استفاده می شوند بهتر است متناسب با همین طیف رنگی انتخاب شوند تا انسجام کلی دکوراسیون خانه حفظ شود.

نورپردازی منازل دارای دکوراسیون فرانسوی

دکور فرانسوی برای خانه ها

در زمان نورپردازی خانه هایی که از سبک دکور فرانسوی تبعیت می کنند باید چند نکته را مد نظر داشته باشیم.

 • اول اینکه این خانه ها به دلیل اشرافی بودن معمولا سقف هایی بلند دارند
 • دوم اینکه در رنگ بندی این خانه ها از رنگ هایی خنثی استفاده شده است
 • سومین نکته این است که وسایلی که در این خانه ها استفاده می شوند بایستی به نحوی ارتباط خود با اشرافی گری را حفظ کرده باشند

در نتیجه نورپردازی شما در دکور سبک فرانسوی می تواند مجموعه از لوسترهای شیک را تشکیل دهد که علیرغم نوردهی مناسب، نورهایی با رنگ های خنثی تولید می کنند. مطالعه نورپردازی مناسب برای پذیرایی می تواند به شما کمک کند تا بهتر به اصول این کار در پذیرایی پی ببرید. همچنین شما می توانید برای انجام نورپردازی بیرونی به لیست نورپردازی نمای ساختمان در شیراز مراجعه کنید.

اکسسوری به سبک دکوراسیون فرانسوی

دکور فرانسوی خانه ها

تزئینات در دکوراسیون فرانسوی یکی از مهم ترین فاکتورها هستند که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. شما می توانید برای اکسسوری های سبک فرانسوی از لوازم مختلفی در سبک های کلاسیک و مدرن استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که تناسب و هماهنگی وسایل باید با سبک کلی حفظ شود.

تا به اینجا به نکاتی که به طور کلی در طراحی خانه به سبک دکوراسیون فرانسوی هستند اشاره کردیم. در ادامه به طور جزئی تر وارد طریقه ایجاد دکور فرانسوی برای نقاط مختلف خانه می شویم.

دکوراسیون فرانسوی برای نقاط مختلف خانه

طراحی دکور داخلی فرانسوی برای خانه ها

اجرای دکوراسیون فرانسوی برای هر نقطه از خانه باید بر اساس اصول خاصی باشد که در ادامه موارد مختلفی را بررسی خواهیم کرد.

طراحی پذیرایی به سبک فرانسوی

اینکه ما هر بار بر اشرافی بودن سبک فرانسوی تاکید می کنیم بی دلیل نیست. شما برای اینکه بخواهید هر کدام از بخش های خانه را مطابق اصول سبک فرانسوی بچینید باید به این نکته دقت کنید. در مورد پذیرایی هم به نکاتی که در ادامه بیان می شوند دقت کنید:

 • استفاده از مبل های سلطنتی در پذیرایی حول یک نقطه کانونی مثل شومینه
 • استفاده از میزهای شیشه ای برای مبل ها
 • به کار بردن فرش های قیمتی که متناسب با رنگ بندی کلی خانه رنگ بندی شده اند
 • پرده هایی را به کار ببرید که هم جنس پارچه بسیار با کیفیتی داشته باشند و هم طرح و رنگ آن ها با طرح و رنگ کلی خانه در هارمونی باشد
 • برای نورپردازی همانطور که گفتیم لوسترهای براق و شمعدانی های اشرافی می توانند از جمله بهترین گزینه ها به حساب بیایند
 • اکسسوری های متناسب با طرح و دکور خانه را فراموش نکنید

طراحی دکور اتاق خواب به سبک فرانسوی

نکاتی که در طراحی پذیرایی به کار برده شده را به طور کلی می توان برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب هم به کار گرفت. شما در طراحی اتاق خواب خود به سبک فرانسوی باید از شلوغ کاری بپرهیزید، اما در عین حال از وسایل قیمتی برای پوشاندن آن استفاده کنید.

در اتاق خواب های سبک فرانسوی معمولا از پنجره های بزرگ استفاده می شود که شما می توانید برای تزئین آن ها از پرده هایی با پارچه های اشرافی استفاده کنید.

همچنین نکته دیگری که در این مورد وجود دارد این است که شما می توانید با استفاده از پارچه دوزی های سلطنتی روتختی هایی مناسب برای اتاق خواب خود تهیه کنید. در نظر داشته باشید که اگر می خواهید می توانید از رنگ هایی مثل طلایی و طرح هایی مثل گل برای تخت خود استفاده کنید.

اگر هم می خواهید این کار را به صورت تخصصی تر انجام دهید می توانید به لیست شرکت های طراحی اتاق خواب در شیراز مراجعه کنید.

طراحی آشپزخانه به سبک دکوراسیون فرانسوی

نکته ای که در مورد آشپزخانه های سبک فرانسوی وجود دارد این است که این اجزا معمولا مثل یک اتاق از خانه جدا نمی شوند. طراحی آن ها معمولا به شکل جزیره است و استفاده از کابینت های (معمولا چوبی) با کیفیت در آن ها نقش بسیار مهمی در زیبایی شان دارد. اگر می خواهید می توانید با استفاده از نورپردازی های زیاد و البته رنگ نورهای خنثی در جذاب تر شدن خانه کمک کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت شیراز کناف به بررسی سبک دکوراسیون فرانسوی و نحوه اجرای آن در خانه پرداختیم. اگر بخواهید دکوراسیون خانه خود را به سبک فرانسوی طراحی کنید، باید به نکاتی مثل حفظ اشرافی گری در آن ها دقت داشته باشید.

شما می توانید با استفاده از نکاتی که که گفتید بخش های مختلف خانه خود شامل پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب را به سبک فرانسوی بچینید.

آیا شما از دکوراسیون سبک فرانسوی در خانه خود استفاده می کنید؟ این نوع دکوراسیون را چگونه در خانه تان اجرا کرده اید؟ شما می توانید با به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در زمینه طراحی دکوراسیون خانه به سبک فرانسوی به ما و دیگر همراهانمان کمک کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *