ایده مبل برای خانه کوچک

ایده مبل برای خانه کوچک؛ نکات کاربردی چیدمان مبل خانه های کم متراژ

ایده مبل برای خانه کوچک دارید؟ اگر شما هم مثل بسیاری دیگر از هموطنانمان در خانه هایی کوچک زندگی می کنید حتما برایتان مهم است آن را به گونه ای بچینید که بیشترین استفاده را از آن برده باشید.

در این مقاله از سایت شیراز کناف به شما کمک می کنیم تا نکاتی کاربردی را درباره ایده مبل برای خانه کوچک و چیدمان آن ها بیاموزید. شما همچنین می توانید تجربیات خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. با ما همراه باشید.

بررسی 3 نوع مبل برای خانه های کوچک

ایده مبل برای خانه کوچک

در این قسمت سه نوع مبل معمول که بیشتر افراد از آن ها برای چیدمان خانه های کم متراژ خود استفاده می کنند را بررسی می کنیم. سه نوع مبلی که بیان کردیم به شرح زیر هستند:

  1. مبل های سبک کلاسیک و استیل
  2. مبل های L شکل
  3. مبل های راحتی یا رسمی مدرن

در ادامه حضور هر کدام از این مبل ها را در خانه های کوچک بررسی می کنیم. اما اگر می خواهید نمونه هایی از این مبل ها و مبل های دیگر را ببینید می توانید به مبل فروشی های شیراز سری بزنید.

ایده مبل برای خانه کوچک

گزینه اول: مبل های سبک کلاسیک برای دکوراسیون خانه های کوچک

مبل های کلاسیک را بیشتر اوقات بهتر است در خانه هایی با سبک کلی دکوراسیون کلاسیک به کار برد. چون این مبل ها به دلیل استفاده از تزئینات و ریزه کاری های اینچنینی می توانند جای زیادی را اشغال کنند و به همین جهت هم به خانه هایی با متراژ بالا نیاز است تا مبلمان کلاسیک بتواند تمام پتانسیل خود را شکوفا کند.

آیا می دانید نکته جالب در این قضیه چیست؟ بنا به تجربه شرکت های دکوراسیون داخلی در شهر شیراز بسیاری از افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند خواستار داشتن مبل های کلاسیک در خانه خود هستند!

استفاده از مبل های کلاسیک در خانه سبب می شود تا خانه شلوغ تر از آنچه که هست به نظر برسد، در نتیجه اگر بخواهید این نوع مبل را در خانه ای کوچک به کار ببرید، شلوغی خانه شما بیش از حد به چشم می آید. اگر پذیرایی خانه شما کوچک است می توانید با استفاده از ایده هایی برای طراحی دکوراسیون پذیرایی خانه، نکات مهمی را در این مورد دریافت کنید.

پس تا اینجای کار مشخص شد که گزینه اول ما انتخاب چندان هوشمندانه ای برای چیدمان مبل ها در خانه های کوچک نیست. 

به هر ترتیب اگر به داشتن چنین مبل هایی در خانه خود علاقه مند هستید می توانید سری به نمایندگی مبلمان فریازان در شیراز بزنید.

گزینه دوم: مبل L شکل برای خانه

ایده مبل برای خانه های کوچک

در زمانی که برای خرید مبلمان به فروشگاه های مبل فروشی می روید و می گویید خانه ای کوچک دارید، ممکن است برخی از فروشندگان کم تجربه سریعا مبل L مانند را به شما پیشنهاد دهند، با این فرض که این نوع مبل برای خانه هایی با متراژ خانه شما مناسب است. اما باید بگوییم که استفاده از مبل ال شکل همیشه چنین مزیت هایی را ندارد.

شما پیش از اینکه بخواهید مبل ال شکل را برای خانه خود خریداری کنید باید بدانید که شکل و طراحی محلی که قرار است میزبان مبل ها باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مثلا یک پذیرایی مربعی شکل به طور بالقوه می تواند جای مناسبی برای مبل ال شکل باشد. اما اگر همین پذیرایی شکل مستطیل به خود بگیرد چطور؟

در زمان استفاده از مبلمان L شکل در یک پذیرایی مستطیلی ممکن است که ظاهر پذیرایی خانه شما شبیه به راهرو به نظر برسد.

بنابراین در اینجا باید به یاد آورید که هر گردی گردو نیست و هر مبل ال شکلی نمی تواند برای خانه کوچک شما مناسب باشد.

پس گزینه دوم هم می تواند تحت شرایطی انتخاب مناسبی برای خانه کوچک شما باشد، اما در نه همه موارد. 

اگر در شهر شیراز زندگی می کنید می توانید از طریق مبل فروشی های موجود در این شهر مبل های ال شکل مناسب خود را تهیه کنید، اما اگر در شهر دیگری مثل مرودشت زندگی می کنید نیازی نیست برای خرید مبل به شیراز بیایید. شما می توانید با مراجعه به مبل فروشی های شهر مرودشت مبل های مورد نیاز خود را خریداری کنید.

گزینه سوم؛ مبل های مدرن برای خانه های کوچک

ایده مبل برای خانه های کوچک

مبل های مدرن گزینه سومی هستند که برای طراحی خانه های کوچک در نظر می گیریم. این مبل ها می توانند انتخاب مناسبی برای به کار بردن در خانه های کوچک باشند. چون با جاری شدن مدرنیته در زندگی های شهری ما خانه ها به سمت کوچک شدن حرکت کرده اند و مبل های سبک مدرن هم به تناسب آن ها برای خانه های طراحی و ساخته می شوند که به متراژ کم خانه ها بیایند.

به همین دلیل باید بگوییم مبل های مدرن را می توان از جمله بهترین انتخاب ها برای خانه های کوچک در نظر گرفت.

البته مسئله دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگر می خواهید از مبل های مدرن برای خانه خود استفاده کنید باید در انتخاب تعداد آن ها دقت کافی داشته باشید.

مثلا برای یک پذیرایی کوچک، انتخاب مبل های 9 یا 11 نفره می تواند همان اثر مخربی را در پی داشته باشد که استفاده از مبل های کلاسیک در خانه شما ایجاد می کنند.

به همین دلیل بهتر است از مبل هایی با تعداد حداکثر 7 عدد برای خانه خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید از یک نیم ست یا کاناپه هم در زیباسازی خانه خود استفاده کنید.

تا اینجا مشخص شد که مبل های مدرن با تعداد محدود انتخاب مناسبی برای خانه ها هستند.

در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که می توانند به شما کمک کنند تا در انتخاب مبل های خانه کوچک خود با هوشمندی بیشتری عمل کنید.

نکاتی کاربردی و کمک کننده به ایده مبل برای خانه کوچک

ایده مبل برای خانه کوچک چیست؟

در ادامه نکاتی را بررسی می کنیم که تا حد زیادی می توانند در انتخاب نوع درستی از مبل برای خانه های شما کمک کننده باشند.

برای چیدمان مبل های خود یک نقطه کانونی ایجاد کنید

ایده هایی برای مبل برای خانه کوچک

در این قسمت منظورمان این نیست که مبل های خود حول وسط محلی مثل پذیرایی قرار دهید. نقطه کانونی می تواند نقطه مهمی باشد که در وسط خانه کوچک شما هم نیست. این نقطه کانونی ممکن است شومینه، تلویزیون یا وسایل تزئینی روی دیوار باشد.

داشتن نقطه کانونی در چیدمان مبل ها کمک می کند تا دکوراسیون خانه با نظم بیشتری دیده شود.

اشتباهی که گاهی در زمینه چیدمان دیده می شود این است که برخی فکر می کنند اگر کمتر نشیمن خانه کم متراژ خود را به مبل ها و وسیله های اینچنینی اختصاص دهند، فضای آن محل بزرگتر به نظر می رسد. اما این دیدگاه را می توان تنها با مقایسه هر دو حالت با مبل و بی مبل نقض کرد!

توازن بصری در خانه های کوچک را در نظر بگیرید

ایده مبل برای خانه کوچک

ما انسان ها خیلی راحت تر از آنچه که فکرش را کنید گرفتار خطای دید می شویم. در این زمان بسیار مهم است که از این خطای دید به بهترین شکل ممکن و به نفع خودمان استفاده کنیم. یعنی اگر در خانه ای زندگی می کنید که فضای کمی را در اختیار شما قرار می دهد، می توانید با استفاده از نکات جزئی اما مهم فضای آن را بزرگتر از آنچه که هست به بقیه نشان دهید. از جمله این کارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روی شومینه وسیله ای قرار ندهید؛ چون موجب کوچک به نظر رسیدن آن می شود
  • از میزهایی با رنگ های قهوه ای هم استفاده نکنید

به کار بردن رنگ های متنوع و متعدد در خانه های کوچک

ایده هایی مبل برای خانه کوچک

یکی از بهترین روش هایی که می توان با استفاده از آن به بزرگتر به نظر رسیدن خانه های کوچک کمک کرد استفاده از رنگ های روشن در آن است. به همین جهت اهمیت دارد در زمانی که به کاغذ دیواری فروشی های شهر شیراز مراجعه می کنید از آن ها بخواهید که برای خانه کوچک شما رنگ هایی روشن را اختصاص دهند تا بتوانید آن را بزرگ تر جلوه دهید.

از جمله رنگ هایی که می توانید از آن ها هم در رنگ کردن دیوارهای خانه و هم در انتخاب رنگ مبل ها کمک بگیرید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفید
  • کرم
  • برنز
  • خاکستری

مبل ها را پشت به آشپزخانه قرار دهید

ایده مبل برای خانه کوچک

در زمانی که آشپزخانه شما هم مزید بر علت می شود تا خانه تان کوچک تر از قبل به نظر برسد می توان گفت که امکان حل این مشکل با چیدمان صحیح مبل ها تا حدی وجود دارد. شما می توانید با قرار دادن پشت مبل ها به آشپزخانه کمک کنید تا فضای نشیمن خانه شما بزرگتر از مقدار واقعی خودش به نظر برسد.

از کف و سقف خانه های کوچک غافل نشوید

ایده مبل برای خانه کوچک

وقتی منابع محدودی در اختیار انسان قرار دارد عقل حکم می کند که از تمام ظرفیت ها و امکانات آن استفاده کنیم.

به طریق مشابه وقتی خانه ای کوچک داریم باید از سر تا پای آن را مورد توجه قرار دهیم. در این زمان ما می توانیم با اضافه کردن جزئیاتی به سقف و کف خانه توجهات را به آن جلب کنیم. در نتیجه امکان این وجود دارد تا خانه ما بدون تغییری اساسی به طریق مناسبی دیده شود.

از مبل های چند منظوره استفاده کنید

ایده مبل برای خانه کوچک

اگر می خواهید خانه کوچکی که در آن زندگی می کنید خیلی هم کوچک به نظر نرسد، باید آستین ها را بالا بزنید و هوشمند باشید. یکی از کارهایی که می توانید در جهت رسیدن به این مقصود انجام دهید این است که از مبل هایی استفاده کنید که قابلیت های متعددی در خود دارند.

مثلا استفاده از مبل هایی که همزمان علاوه بر مبل بودن می توانند به عنوان تخت خواب هم مورد استفاده قرار بگیرند کمک بزرگی به دکوراسیون خانه شما می کند.

سخن پایانی

زندگی در عصر مدرن ما را گاهی در شرایطی قرار می دهد که ممکن است چالش برانگیز باشد. زندگی در خانه کوچک و به کار بردن مبل مناسب برای آن می تواند یک چالش سخت برای مواجه شدن باشد.

بهترین انتخاب برای خانه های کوچک استفاده از مبل های مدرن در آن است. در این مقاله از سایت شیراز کناف علاوه بر اینکه به شما توضیح دادیم هر مبل چه نقشی را می تواند در خانه های کوچک ایفا کند نکات کاربردی متعددی را بیان کردیم که با استفاده از آن ها می توانید بهتر خانه خود را بیارایید.

آیا شما هم در خانه ای کوچک زندگی می کنید؟ چه پیشنهادی برای چیدمان دکوراسیون داخلی آن دارید؟ ایده مبل برای خانه کوچک شما چیست؟

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *