ایده دکوراسیون اتاق خواب

ایده دکوراسیون اتاق خواب؛ ایده های کاربردی و ناب

از ایده دکوراسیون اتاق خواب برای زیباسازی اتاق های خود استفاده می کنید؟ به نظر شما چطور می توان بدون خرج های زیاد تغییرات قابل توجهی در خانه ایجاد کرد؟

در این مقاله از سایت شیراز کناف ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب را بیان می کنیم. شما می توانید از هر کدام از ایده هایی که به نظر شما برای اتاقتان مناسب است استفاده کنید. البته باید در نظر داشته باشید که تناسب اتاق خواب شما با دیگر اجزای خانه تان حفظ شود.

چرا ایده پردازی برای اتاق خواب مهم است؟

اتاق خواب یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه است. این قسمت اگرچه در دید عموم و به خصوص مهمانانی که برای چند ساعت به خانه شما می آیند قرار ندارد، اما مامن و ماوای شما است.

شما بعد از خستگی کارهای مختلف روزانه و مشغله های شهری به این اتاق می آیید و شب خود را در آن می گذارنید. برای اینکه هر روز صبح با احساس خوبی از خواب بیدار شوید لازم است که فضای اتاق خواب خود را دوست داشته باشید.

برای اینکه به صورت تخصصی فضای اتاق خواب خود را زیبا و متناسب با سایر اجزای دکوراسیون داخلی خود کنید می توانید از طراحی اتاق خواب در شیراز بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

اما اگر فعلا در مرحله تحقیق و پژوهش هستید یا حتی قصد دارید خودتان دکوراسیون اتاق خواب خود را انجام دهید می توانید به نکات و ایده هایی که در ادامه برای شما آورده ایم توجه کنید.

معرفی انواع ایده دکوراسیون اتاق خواب

در ادامه برخی ایده های مربوط به دکوراسیون اتاق خواب را که می توانید با آن ها فضای زیباتری در اختیار داشته باشید را برای شما شرح می دهیم.

فضاهای ذخیره سازی را در اتاق خواب خود ایجاد کنید

ایده دکور برای اتاق خواب

این مورد به خصوص برای اتاق خواب هایی که تا خیلی بزرگ نیستند موثر است. شما با استفاده از فضاهای ذخیره سازی جذاب می توانید از بخش های مختلف اتاق خواب خود استفاده کنید و به این ترتیب با معضل کمبود جا به مقابله برخیزید!

همچنین همانطور که گفتیم این فضاهای ذخیره سازی اگر با استفاده از متریال زیبا و متناسب با سایر اجزای دکوراسیون داخلی خانه شما ایجاد شده باشد می تواند تا حد زیادی در زیبایی آن نقش مثبت  داشته باشد.

از جمله فضاهای ذخیره سازی که شرکت های دکوراسیون داخلی در شیراز در دکور اتاق ها به کار می گیرند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از تختخواب های کشودار
  • به کارگیری شلف هایی در اطراف اتاق خواب
  • استفاده از پاف پایین تخت
  • به کار گیری کمدهایی در نقاط خالی خانه

استفاده از آینه در اتاق خواب

آینه در طراحی اتاق خواب

آینه در دیدگاه ما ایرانیان نماد روشنی است و حضور آن در خانه تلاشی برای انتشار روشنایی در تمام فضای آن است.

اما جذابیت آینه به باورهای سنتی ما ایرانیان درباره آن ختم نمی شود. استفاده از آینه در نقاط مختلف خانه کمک می کند تا بتوانیم زیبایی را در همه بخش های آن بازتاب دهیم.

استفاده از آینه در اتاق خواب هم یکی از روش هایی است که شما می توانید برای غنی تر کردن فضای اتاق از آن سود ببرید.

شما می توانید برای سفارش آینه هایی مناسب اتاق خواب خود سری به فروشگاه های آینه دکوراتیو در شهر شیراز بزنید.

چیزی که می تواند زیبایی آینه را تا حد زیادی افزایش دهد استفاده از سطوح شفاف در کنار به کارگیری آینه است.

نقش اکسسوری و تزئینات در اتاق خواب را در دست کم نگیرید

اکسسوری در دکوراسیون اتاق خواب

اکسسوری ها معمولا وسایلی هستند که چندان دست و پا گیر نیستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. اما آیا نقش آن ها در دکوراسیون اتاق خواب هم به کوچکی ابعادشان است؟ می دانیم که چنین نیست.

اما مسئله ای که در زمان به کار بردن اکسسوری در اتاق خواب ها مهم است این است که تناسب اکسسوری با تمامی اجزای اتاق خواب در نظر گرفته شود. به عنوان مثال اکسسوری در اتاق خواب ها بهتر است که با رنگی که دیوارهای اتاق خواب را پوشانده است هماهنگ باشد.

به کارگیری فضای بالا و پشت تخت خواب

پشت تخت در دکوراسیون اتاق خواب

این مورد هم از مواردی است که به خصوص در اتاق خواب های کوچک می تواند مفید باشد. اگر می خواهید که در اتاق خواب های کوچک هم وسایل مورد نیاز را به کار ببرید و هم از فضای تنگ رنج نبرید می توانید از فضای پشت تخت خواب های خود استفاده کنید.

شما می توانید فضای کوچکی در پشت تخت خواب خود ایجاد کنید و سپس از اکسسوری ها مختلف در آن قسمت استفاده کنید.

میزهای چند عملکردی، یک تیر برای چند نشان طراحی اتاق خواب

میزهای چندکاره در دکوراسیون اتاق خواب

میزهای چند عملکردی همانطور که از نام آن ها مشخص است می توانند در یک زمان واحد با چندین عملکرد کاربردی شما را شگفت زده کنند.

شما می توانید این میزها را در قالب های زیر به کار ببرید:

  • میزی برای کار
  • میزی به عنوان پاتختی
  • استفاده از میز به عنوان میز آرایش

اهمیت انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ها

رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب

شما می توانید رنگ های مختلفی را برای طراحی اتاق خواب خود به کار بگیرید به این شرط که این رنگ ها واجد شروطی باشند. از جمله اینکه:

  • رنگ اتاق خواب شما با دکور اجزای دیگر خانه در هماهنگی باشد

اینکه از کدام نوع از سبک های دکوراسیون داخلی خانه استفاده می کنید در این قسمت چندان تفاوتی ایجاد نمی کند. چیزی که باید در همه انواع سبک ها اعم از کلاسیک یا مدرن در نظر داشته باشید این است که رنگ انتخابی شما باید با دیگر قسمت های رنگی خانه در هماهنگی باشد.

همچنین ممکن است شما بخواهید به جای رنگ کردن دیوارهای اتاق خواب خود از کاغذدیواری های متنوعی که در بازار موجود هستند استفاده کنید. به این ترتیب می توانید به فروشگاه های کاغذ دیواری شیراز سری بزنید و انواع طرح ها، نقش ها و رنگ ها را از نزدیک مشاهده کنید.

حواستان به روشنایی اتاق خواب هم باشد

روشنایی در دکوراسیون اتاق خواب

اتاق شما با هر وسیله روشنایی روشن می شود، اما اینکه این روشنایی چگونه باشد مهم است. با مطالعه نورپردازی مناسب برای پذیرایی متوجه اهمیت نوع نور خواهید شد. اما به طور خلاصه بگوییم که نورپردازی اتاق شما می تواند در زیبا به نظر رسیدن آن نقش سازنده یا مخربی داشته باشد.

پس بهتر است که به نورپردازی اتاق خواب خود هم توجه کافی داشته باشید. از جمله مواردی که باید مراقب باشید این است که نور اتاق خواب به قدری شدید یا ضعیف نباشد که چشم های شما را آزار دهد.

متقارن سازی اتاق خواب

این ایده ممکن است انتخاب مناسبی برای همه اتاق خواب ها نباشد اگر از وسایل گران قیمتی استفاده می کنید. البته اگر می خواهید با استفاده از وسایلی ساده به ایجاد تقارن و سپس زیبا کردن اتاق خواب ها بپردازید این ایده برای شما کارساز خواهد بود.

اما آنچه که اهمیت خواهد داشت این است که سعی کنید مطابق اصول زیبایی شناختی دکوراسیون به زیباسازی اتاق خواب خود بپردازید. اینکه بخواهید بدون در نظر گرفتن هیچ اصولی اقدام به استفاده دو چیز مشابه در اتاق خواب خود کنید می تواند به یک خرابکاری بزرگ تبدیل شود.

استفاده از اکسنت وال یا دیوار شاخص

دیوار شاخص در دکوراسیون اتاق خواب

شما می توانید از دیوار شاخص در اتاق خواب خود استفاده کنید. این ایده البته در زمان طراحی و اجرای اتاق کودک در شیراز یا سایر اتاق ها هم می تواند ایده ای کارآمد باشد.

در این روش شما دیواری را به عنوان دیوار شاخص در نظر می گیرید. شاخص بودن یک دیوار باید از ظاهر آن مشخص باشد و این یعنی دیوار شاخص به وسیله های گوناگون با دیگر دیوارهای اتاق فرق دارد.

ممکن است شما کاغذ دیواری متفاوتی در دیوار شاخص خود استفاده کرده باشید، یا اینکه کارهای هنری منحصر به فردی را بر روی این دیوار به نمایش گذاشته باشید که آن را از دیگر دیوارهای اتاق متمایز می کند.

استفاده از کتابخانه در دکوراسیون اتاق خواب

کتابخانه در دکوراسیون اتاق خواب

کتابخانه عضو ثابت اتاق نخبگان، نویسندگان، سیاستمداران و اساتید دانشگاه را تشکیل می دهد. اما برای داشتن یک کتابخانه هیچ شرط از قبل تعیین شده ای وجود ندارد. همین که شما آدم اهل کتابی باشید و کتاب های زیادی را تهیه کرده باشید شما را مجبور به ایجاد یک کتابخانه در اتاق خوابتان خواهد کرد!

البته این عضو فرهنگی خانه نقش های دیگری هم بر عهده می گیرد. شما با داشتن یک کتابخانه در اتاق خواب خود نه تنها به مهم ترین منابع مورد نیاز خود به آسانی دسترسی دارید، بلکه می توانید از جذابیتی که به اتاق خواب شما می دهد بهره مند شوید.

سرویس خواب را متناسب با فضای اتاق خواب خود انتخاب کنید

سرویس خواب در دکوراسیون اتاق خواب

سرویس خواب اتاق خواب باید در تناسب با فضایی که اتاق خواب دارد تهیه شده باشد. اگر اتاق خواب شما فضای کافی دارد می توانید انواع و اقسام سرویس های خواب را در آن استفاده کنید.

اما در شرایطی که زندگی آپارتمانی ما را از داشتن اتاق خواب های بزرگ محروم کرده است، بهتر است سرویس خواب هایی را تهیه کنیم که بخش زیادی از اتاق خواب را بی دلیل اشغال نکنند. برای اینکه بتوانید انتخاب بهینه ای داشته باشید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه های سرویس خواب در شیراز سری بزنید تا نمونه های مناسب اتاق خواب خود را پیدا کنید.

فرش می تواند جلوه بهتری به اتاق خواب شما بدهد

فرش ها در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از فرش ها در اتاق خواب می تواند راهی باشد برای اینکه آن را تا حد زیادی جذاب تر نشان دهیم. فرش ها را می توان در ابعاد و نقش های گوناگونی تهیه کرد.

اما همانند قسمت های قبلی بسیار مهم است که در نظر بگیرید فرش ها باید متناسب با طراحی دکوراسیون همه ابعاد خانه انتخاب شده باشند.

شما می توانید با مطالعه ی مقاله ایده های جذاب برای دکوراسیون هنری اتاق خواب، راهکارهای ساده اما جذابی را برای طراحی دکور اتاق خواب های خود پیدا کنید.

سخن پایانی

اتاق خواب ها ممکن است به جز صاحبانشان هرگز تماشاگر دیگری نداشته باشند، اما آن ها محل آرام گرفتن در هنگام شب هستند. به همین دلیل بسیار مهم است که طراحی دکوراسیون آن به گونه ای باشد که نه تنها با سایر اجزای دکور خانه در هارمونی باشند، بلکه بتوان از تماشای آن به وجد آمد.

در این مقاله از سایت شیراز کناف به بررسی تعدادی از ایده هایی که برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب مناسب هستند پرداختیم. شما می توانید ایده های دیگری را هم که در دکوراسیون اتاق خواب خود به کار برده اید معرفی نمایید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *