ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی

6 ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی +ارائه نکات مهم قبل از دکوراسیون

آیا ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی خود دارید؟ پذیرایی یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه ای محسوب می شود، به خصوص اگر مهمان های زیادی در آن خانه رفت و آمد داشته باشند.

به همین دلیل داشتن یک پذیرایی شیک و جذاب برای هر خانمی اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین خانواده ها ترجیح می دهند تا برای داشتن یک پذیرایی زیبا تا جای ممکن در مخارجشان صرفه جویی کنند.

در این مقاله از سایت شیراز کناف، در ابتدا نکات مهمی را درباره طراحی دکوراسیون پذیرایی بیان می کنیم. توجه به این نکات به شما کمک می کند تا درگیر هزینه های اضافی نشوید. سپس به سراغ بررسی 6 ایده برای بهبود وضعیت پذیرایی خانه می رویم تا با آغوش باز پذیرای مهمان ها باشید! پس تا انتها با ما همراه باشید.

نکات مهم درباره طراحی دکوراسیون پذیرایی

ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی در ایران

پیش از این که به سراغ پیدا کردن ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی بروید، باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. بی توجهی به این نکات می تواند سبب هدررفت منابع مالی شما شود، به علاوه اینکه دیگر پذیرایی زیبایی نخواهید داشت! به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند کار خود را به بهترین دکوراسیون داخلی در شیراز بسپرند.

پس ابتدا نکات زیر را مطالعه کنید و قبل از انجام دکوراسیون پذیرایی از رعایت این نکات مطمئن شوید.

وسایل پذیرایی خود را چک کنید

چک کردن وسایل در طراحی پذیرایی

آیا همه وسایلی که در پذیرایی خود دارید سر جای خود هستند؟ آیا حضور همه وسایل موجود در پذیرایی برای زیبایی و جذابیت آن الزامی است؟

دکوراسیون پذیرایی، زیبایی شناختی خاص خود را دارد؛ به همین دلیل الزامی است که بدانید چه وسایلی را باید در کجا قرار دهید. این مسئله به قدری مهم است که شاید گاهی لازم باشد از شر برخی وسایل غیرضروری و نابه جا در پذیرایی خود خلاص شوید.

همچنین همانطور که می دانید پذیرایی هر خانه یکی از مهم ترین نقاطی است که در دید دیگران است. به همین دلیل ممکن است برخی وسایل اگرچه مناسب، کیفیت قابل قبولی برای حضور در پذیرایی نداشته باشند.

به عنوان مثال اگر تابلوی زیبا و ارزشمندی دارید که کیفیت آن در اثر گذشت زمان پایین آمده است، شاید بهتر باشد آن را در جای دیگری نصب کنید.

نکته دیگری که باید در زمان چک کردن وسایل پذیرایی خود در نظر بگیرید این است که سالن پذیرایی شما بیش از حد شلوغ و یا خلوت نباشد.

از رنگ مناسب استفاده کنید

رنگ مناسب در طراحی پذیرایی

اینکه چه رنگی مناسب طراحی دکوراسیون پذیرایی است به عوامل متعددی بستگی دارد.

اولین نکته همانطور  که در بخش قبل هم در مورد آن صحبت کردیم، توجه به زیبایی شناختی رنگ ها است. برخی رنگ ها بیشتر در کنار همدیگر به کار می روند و برخی رنگ ها کمتر، برخی رنگ ها هم بهتر است به هیچ عنوان در کنار هم به کار نروند.

اما نکته مهم دیگری که باید حتما در نظر داشته باشید، سلیقه شخصی خودتان است. شما کسی هستید که قصد زندگی در منزلتان را دارید و به همین دلیل هم بهتر است که شما تصمیم نهایی را در مورد جزئیات کار بگیرید.

در انتخاب رنگ گزینه های زیادی پیش رو دارید.

  • اگر فردی پرجنب و جوش هستید که همیشه خواهان شادی است، رنگ های شادی مثل قرمز، نارنجی و زرد می توانند انتخاب های شما باشند.
  • در صورتی که نمی خواهید طراحی دکوراسیون پذیرایی خود را بیش از حد شلوغ کنید، اما همچنان مشتاق خوش رنگ کردن سالن پذیرایی خود هستید، رنگ های آبی و سبز هم می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشند.
  • چنانچه می خواهید سالن پذیرایی خود را از هر رنگ شادی مبرا کنید، رنگ های خنثی مثل سفید و خاکستری می توانند به شما کمک کنند.

سبک ایده آل خاص خودتان را پیدا کنید

ایده هایی که برای طراحی پذیرایی به کار می روند

طراحی دکوراسیون پذیرایی شما می تواند به روش های متعددی انجام پذیرد. اما در ابتدا شما باید سبک دکوراسیون پذیرایی مد نظر خود را پیدا کنید. برای این منظور می توانید از مقاله سبک های دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

شما می توانید سبک های متعددی برای خانه و طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به کار ببرید.

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید پایبندی به طرح انتخابی خودتان است. فرض کنید شما تصمیم می گیرید از سبک مدرن در منزل خود استفاده کنید. در این صورت به کار بردن المان های کلاسیک و سنتی ممکن است  برای شما انتخاب چندان مناسبی نباشد.

در صورتی که فکر می کنید بهتر است طراحی و انجام دکوراسیون پذیرایی خود را به شخص خبره ای بسپارید، می توانید با مراجعه به مقاله اجرا دکوراسیون داخلی فرد مورد نظر خود را پیدا کنید.

تا اینحا با برخی نکات کلی لازم پیش از اجرای ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی آشنا شدید. حالا بهتر است به سراغ برخی نکات جزئی تر برویم، چون افراد خاص در جزئیات است که از دیگران متمایز می شوند!

رنگ کف پوش پذیرایی

رنگ کف پوش برای پذیرایی

کف پوش پذیرایی اگرچه در زیر پا قرار می گیرد اما می تواند نقش مهمی در چگونه نمایان شدن پذیرایی شما داشته باشد.

به عنوان مثال اگر شما در پذیرایی خود از تعداد کمی فرش استفاده می کنید و یا موکت ندارید، کف پوش ها بسیار مهم می شوند. چون بخشی از نمای پذیرایی منزل شما به آن ها بستگی دارد.

البته نباید فراموش کرد که برخی موکت ها، مثل موکت های ضریف مصور خود جلوه زیبایی به پذیرایی خانه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بیشتر با نمایندگی های موکت ظریف مصور در شیراز آشنا شوید.

بنابراین اگر قصد دارید به تازگی پذیرایی خود را طراحی کنید و یا می خواهید دست به مرمت و بازسازی خانه تان بزنید، حتما کف پوش ها را هم در نظر بگیرید.

تعادل رنگ دیوارها فراموش نشود

دیوارها ستون های خانه هستند که استحکام منزل شما را بر عهده دارند. علاوه بر آن، باید بدانید نقش دیوارها و رنگی که برای آن ها انتخاب می شود، تاثیر زیادی بر زیبایی پذیرایی دارد.

پیشتر در قسمت رنگ توضیح دادیم که انتخاب رنگ مناسب با در نظر گرفتن چه فاکتورهایی صورت می گیرد.

با توجه به سبک مورد نظر خودتان و پتانسیلی که پذیرایی شما دارد می توانید رنگ دیوارها را انتخاب کنید.

علاوه بر موارد فوق، یکی از مسائلی که می تواند تاثیر زیادی در زیبایی دیوارها داشته باشد، پوسترهای بر روی دیوار است. فروش پوستر سه بعدی در شیراز از جمله راهکارهایی است که می توانید برای زیباسازی دیوارهای پذیرایی خود به کار ببرید.

از تاثیر شومینه غافل نشوید

تاثیر شومینه در زیبایی پذیرایی

شومینه ها یکی از انواع وسایل گرمایشی هستند که در برخی از خانه ها استفاده می شوند. اما حقیقتی که در مورد این وسایل بر کسی پوشیده نیست، نقش بصری آن ها است.

ممکن است شما در حال حاضر شومینه مناسبی متناسب با وضعیت ظاهری خانه و بخصوص پذیرایی خود داشته باشید.

اما اگر شومینه پذیرایی خانه شما زیبایی چندانی ندارد یا بین آن و پذیرایی تناسب زیادی نیست، بهتر است به فکر تغییری باشید.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر مقاله تاثیر شومینه گازی در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

شومینه و تاثیر آن در زیبایی پذیرایی

تابلوهای هنری؛ تغییری جزئی اما بسیار تاثیرگذار

تاثیر تابلوها در زیبایی پذیرایی

تابلوها آثاری هنری هستند که مورد علاقه بسیاری از هنردوستان است. اگر شما هم به هنر علاقه دارید و می خواهید این علاقه را نمایان کنید، بهتر است از تابلوها بهره ببرید.

تابلوها می توانند در سبک ها  و مدل های متعددی در پذیرایی خانه شما خودنمایی کنند. آنچه که بسیار مهم است این است که تناسب بین سبک تابلوهای مورد استفاده و سایر اجزای پذیرایی رعایت شود.

هماهنگی کابینت ها و پذیرایی را نادیده نگیرید!

خانم های خانه خودشان حسابی مراقب طرح و نقش کابینت هایشان هستند، بخصوص خانم هایی که خانه دار هستند. چون آن ها بخشی از عمر خود را در آشپزخانه سپری می کنند.

اما جدا از آن، کابینت ها بخشی از قسمت مهمی از خانه (آشپزخانه) هستند که نقش بصری آن ها هم بر کسی پوشیده نیست. اگر بین آشپزخانه شما و پذیرایی تان دیواری وجود ندارد، اهمیت کابینت ها دوچندان می شود.

در این زمان بهتر است کابینت هایی متناسب با پذیرایی خود انتخاب کنید و یا می توانید پذیرایی خود را هماهنگ با کابینت های خانه تان زیباسازی کنید.

جستجو و بررسی از میان فروشگاه های طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه به شما کمک می کند تا بهتر درباره خرید آن تصمیم بگیرید.

پرده های پذیرایی؛ حفظ حریم شخصی خانه با پرده هایی زیبا

پرده ها می توانند پذیرایی را زیباتر کنند

معمولا در اکثر سالن های پذیرایی پنجره وجود دارد و هر پنچره ای به فراخور ساخت و طرح، نیازمند نوع خاصی از پرده است.

پرده های مجلسی با پارچه های گران قیمت و ابریشمی، بیشتر مناسب پذیرایی هایی هستند که سبک های کلاسیک و سنتی را دارند.

در حالی که همین نوع پرده ها ممکن است چندان مناسب سالن های پذیرایی با طراحی مدرن نباشند.

به همین دلیل بررسی لیست بهترین پرده فروشی هایی شیراز می تواند به شما کمک کند تا بهتر پرده مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تا به اینجای کار نکات مهمی که حتما باید قبل از اجرای ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی بدانید را با شما به اشتراک گذاشتیم.

پرده های متنوع برای پذیرایی

پرده با رنگ شاد برای زیبایی پذیرایی

حالا نوبت آن است که به سراغ بررسی ایده های جذابی برویم که با استفاده از آن ها می توانید دکوراسیون پذیرایی خود را بهبود دهید.

معرفی ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی

در ادامه تعدادی از پرکاربردترین ایده هایی که برای بهبود دکوراسیون پذیرایی لازم و ضروری هستند را معرفی می کنیم.

1) فضای دلباز با دیوارهایی به رنگ روشن

رنگ شاد پرده برای زیبایی پذیرایی

اهمیت رنگ دیوار در طراحی پذیرایی

همانطور که گفتیم دیوارهای پذیرایی نقش به سزایی در زیبایی آن دارند، حتی اگر از دیوارهای پیش ساخته در شیراز یا سایر شهرها استفاده کنید.

همچنین اهمیت رنگ ها در زیبایی پذیرایی دیگر بر کسی پوشیده نیست.

ایده ای که اینجا با شما به اشتراک می گذاریم برای همه خانه ها و پذیرایی ها قابلیت استفاده دارد. اما بیش از همه صاحب خانه هایی با پذیرایی های کوچک به این تکنیک نیاز دارند.

شما با به کارگیری رنگ های روشن در پذیرایی خانه خود می توانید کاری کنید تا فضا دلبازتر از آنچه که واقعا هست به نظر برسد! شگفت انگیز نیست؟!

2) آینه در پذیرایی؛ انعکاس زیبایی در خانه شما

تاثیر آینه ها در زیبایی پذیرایی

آینه ها همیشه در سنت دیرینه ما ایرانی ها نقش و جایگاه خاصی داشته اند. آن ها روشنی را به زندگی تازه عروس و دامادها می آورند و شما می توانید از آن ها برای پذیرایی خود بهره ببرید.

آینه ها به دلیل اهمیت خاص خود در زندگی روزمره همه ما انسان ها و تاثیری که در ارزیابی زیبایی دارند، قابلیت استفاده در هر نوع پذیرایی و با هر سبکی را دارند.

اما باید متوجه این نکته باشید که آینه هایی که در پذیرایی خود به کار می برید متناسب با فضای کلی آن باشد.

همچنین شما با به کار گرفتن آینه در پذیرایی خود می توانید بر کوچک بودن آن سرپوش بگذارید.

اگر مشتاق هستید تا این زیبای روشنی بخش را در پذیرایی خانه خود داشته باشید می توانید به مقاله فروش و اجرای آینه های دکوراتیو در شیراز مراجعه کنید.

3) ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی؛ تناسب قرنیزها و دیوارها

تناسب قرنیزها و. دیوارها در پذیرایی

اگر به دنبال سبک هایی هستید که نوستالژی و خاطرات گذشته را برای شما زنده کنند، بهتر است از قرنیزهایی پررنگ تر از دیوارها استفاده کنید.

اما در صورتی که خانه شما توسط سبک های مدرن آراسته شده است، بهتر است در ایده هایی که برای طراحی دکوراسیون پذیرایی خود در نظر می گیرید از قرنیزهایی با رنگ های مشابه دیوار استفاده کنید.

4) فرش های متناسب با سبک پذیرایی خود انتخاب کنید

فرش ها در پذیرایی

اینکه چه نوع سبکی را در پذیرایی خود به کار می برید تفاوت چندانی ایجاد نمی کند، شما در هر صورت نمی توانید ارزشی که فرش ها به خانه شما می دهند را انکار کنید.

اگر از سبک های مینیمال در پذیرایی خود استفاده می کنید، بهتر است فرش هایی با طرح های ساده را به کار ببرید.

5) در انتخاب طرح و رنگ مبل های خود دقت کنید

نقش مبل ها در زیبایی پذیرایی

همانند مراحل قبلی باید دقت داشته باشید تا تناسب بین سبک طراحی دکوراسیون پذیرایی و مبل هایتان حفظ شود. مثلا اگر می خواهید پذیرایی خود را به سبک مدرن طراحی کنید، ایده چندان جذابی نخواهد بود که از مبل هایی کلاسیک استفاده کنید.

همچنین مسئله ی دیگری که در زمان استفاده از مبل ها مهم است، فضای اشغال شده توسط آن ها در پذیرایی است. اگر پذیرایی شما متراژ کمی دارد، استفاده از چندین مبل تک نفره ممکن است سبب کوچک تر به نظر رسیدن آن شود.

به همین دلیل بهتر است برای پذیرایی های کوچک از یک کاناپه یا چندین پاف استفاده کنید.

6) ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی؛ از قفسه استفاده کنید

قفسه در پذیرایی

قفسه ها می توانند پذیرایی را بسیار زیبا کنند

قفسه ها همه جا به کار می آیند. پذیرایی خانه شما بزرگ باشد یا کوچک، استفاده از قفسه های متناسب با اندازه و سبک آن می تواند تاثیر شگفت انگیزی در زیبایی خانه شما داشته باشد.

قفسه ها کمک می کنند تا وسایل مختلفی را بتوانید در پذیرایی خود قرار دهید. اگر عاشق کتاب هستید می توانید کتاب های خود را در قفسه ها قرار دهید. همچنین می توانید وسایل زینتی مناسبی را به دلخواه خود در آن ها قرار دهید.

به این ترتیب، قفسه ها هم کمک می کنند تا جایی برای کتاب های خود پیدا کنید و هم می توانند سبب زیباتر شدن پذیرایی خانه شما شوند.

تا اینجا نکات و ایده هایی که برای طراحی پذیرایی خود می توانید به کار ببرید را با شما به اشتراک گذاشتیم. شما همچنین می توانید ایده های دیگری را در سایت هوس بیویتیفول پیدا کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت شیراز کناف به بررسی نکات مهمی که باید پیش از ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی بدانید پرداختیم. دانستن این نکات به شما کمک می کنند تا از ضررهای مالی جلوگیری کنید. همچنین شما می توانید پذیرایی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.

برخی از ایده هایی که به شما کمک می کنند تا پذیرایی زیبایی داشته باشید از این جمله اند:

  • استفاده از رنگ روشن برای دیوارهای پذیرایی با متراژ پایین
  • استفاده از قفسه در پذیرایی
  • به کار بردن آینه هایی که با پذیرایی شما تناسب دارند
  • استفاده از پرده های مناسبی که علاوه بر حفظ حریم خصوصی منزل، به پذیرایی شما زیبایی می دهند

تلاش کردیم تا 6 ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی به شما ارائه دهیم.

شما درباره زیباسازی پذیرایی خانه خود چه فکر می کنید؟ آیا روش هایی که بررسی کردیم را در منزل خود به کار گرفته اید؟ چه روش هایی دیگری را می شناسید که به شما کمک می کنند تا پذیرایی خود را زیباتر کنید؟

شما می توانید تجربیات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *