انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب چگونه صورت می گیرد؟ آیا با تاثیر هر کدام از رنگ ها بر روی میزان و کیفیت خواب خود آشنایی دارید؟

در این مقاله از سایت شیراز کناف با ما همراه باشید تا رنگ های مناسب برای اتاق خواب کودکان یا بزرگسالان را به شما معرفی کنیم. همچنین در انتها به شما می گوییم کدام یک از رنگ ها را هرگز در اتاق خواب خود به کار نبرید.

بهترین رنگ ها برای اتاق بزرگسالان کدام است؟

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

در این بخش از مقاله شما را با رنگ هایی که برای اتاق خواب افراد بزرگسالان مناسب هستند آشنا می کنیم. اگر می خواهید رنگ آمیزی اتاق خواب خود را به صورت تخصصی انجام دهید بهتر است که به شرکت های دکوراسیون داخلی شیراز مراجعه کنید.

از جمله مواردی که باید برای انتخاب رنگ مناسب اتاق در نظر گرفته شود، می توان به انتخاب رنگ مناسب برای بهترین برندهای پرده ایرانی برای اتاف خواب ها در نظر گرفت. در ادامه با رنگ های مناسب برای انواع متعدد اتاق خواب آشنا می شویم.

رنگ آبی، مناسب برای آرامش اتاق افراد بالغ

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

رنگ آبی برای رنگ آمیزی اتاق بزرگسالان مناسب است، چون:

  • رنگ آبی همراه با خود نوعی احساس آرامش دارد که کمک می کند تا خواب بسیار با کیفیتی داشته باشید
  • استفاده از رنگ آبی در اتاق خواب ها کمک می کند تا مانع کابوس های در طول شب شوید
  • بر اساس آمارها اتاق هایی که رنگ آبی دارند به افراد کمک می کنند تا بتوانند به طور میانگین نزدیک به 8 ساعت خواب شبانه داشته باشند

شما علاوه بر دیوارهای اتاق ها می توانید آبی را برای رنگ آمیزی کمدها و درب اتاق خواب ها به کار ببرید.

رنگ نارنجی، انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

نارنجی از جمله رنگ های شادی است که می توانید آن را برای همه ی انواع اتاق خواب به کار ببرید. همچنین:

  • روانشناسان معتقدند که رنگ نارنجی کمک می کند تا راحت تر بتوان غذا را هضم کرد. به طور کلی این رنگ می تواند کمک کند تا درد معده افراد بهبود پیدا کند
  • شما می توانید با استفاده از رنگ نارنجی خواب آرامی داشته باشید به طوری که آمارها نشان از خوابی به مدت 7 ساعت و 28 دقیقه با رنگ نارنجی دارند

رنگ نقره ای برای اتاق خواب های شیک بزرگسالان

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

این رنگ علاوه بر این که می تواند بسیار لوکس و مدرن باشد برای افرادی بیشترین استفاده را دارد که در به خواب رفتن مشکل دارند. این رنگ کمک می کند تا افراد زودتر به خواب بروند. مدت زمانی که افراد با اتاق های به رنگ نقره ای می خوابند در طول شبانه روز حدودا 7 ساعت است.

رنگ سبز، انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

از دیگر رنگ هایی که بزرگسالان می توانند در اتاق های خود به کار ببرند می توان به رنگ سبز اشاره کرد. شما می توانید رنگ های سبز را در انواع زیر در اتاق های خواب خود به کار ببرید.

  • سبز زیتونی
  • سبز چمنی

افرادی که از رنگ های سبز در اتاق های خود استفاده می کنند می توانند خوابی مناسب به مدت 7 ساعت و 36 دقیقه را تجربه کنند.

رنگ زرد، انتخابی گرم و نرم برای اتاق های بزرگسالانانتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

شما می توانید رنگ زرد را در کنار رنگ های دیگری مثل آبی یا سبز در اتاق خواب های خود به کار ببرید. رنگ های زرد به شما کمک می کنند تا بتوانید سریعتر در اتاق خواب های خود به خواب بروید. به همین دلیل شما می توانید در حدود 7 ساعت و 40 دقیقه با اتاق هایی به رنگ زرد بخوابید.

به علاوه می توانید رنگ زرد را همراه با رنگ های استخوانی به کار ببرید.

تا به اینجا با رنگ های مناسبی که برای اتاق بزرگسالان به کار می روند آشنا شدید. شما می توانید با کمک گرفتن از شرکت های طراحی اتاق خواب شیراز به شیوه بهتر و کاراتری اتاق خواب های خود را طراحی کنید.

رنگ های مناسب برای اتاق خواب بچه ها

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب کودکان

در ادامه رنگ های مناسبی که می توانید برای اتاق خواب های کودکان خود به کار ببرید را بیان می کنیم.

رنگ سبز مناسب برای اتاق های کودکان

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

از رنگ های مناسبی که می توان در اتاق های کودکان به کار برد رنگ سبز است. شما می توانید با استفاده از رنگ های سبز به کودکان انرژی و انگیزه دهید و آن ها را به درس خواندن ترغیب کنید.

رنگ زرد برای اتاق خواب کودکان

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

کودکان می توانند با رنگ های زرد در اتاق خود از فواید زیر بهره مند شوند:

  • به کودکان حس شادابی و انرژی می دهند
  • به آن ها کمک می کنند تا بتوانند در کنار بازی به مطالعه درس هایشان بپردازند
  • به بچه هایی که در به خواب رفتن مشکل دارند کمک می کند تا زودتر بخوابند

آبی، انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

آبی رنگی آرامشبخش است که می توانید آن ها را برای اتاق خواب کودکان خود به کار ببرید و در کنار ایجاد فضایی آرام از آن ها انتظار درس خواندن و مطالعه هم داشته باشند

اگر می خواهید اتاق کودکان خود را به صورت تخصصی رنگ آمیزی کنید می توانید از طراحی داخلی اتاق کودک در شیراز کمک بگیرید.

چه رنگ هایی برای اتاق خواب ها مناسب نیستند؟

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

علاوه بر رنگ هایی که در بخش های قبل بیان شد، برخی رنگ ها هستند که برای استفاده در اتاق خواب ها مناسب نیستند. در این بخش آن رنگ ها را بررسی می کنیم. سعی کنید از این رنگ ها در اتاق خواب های خود یا کودکانتان استفاده نکنید.

رنگ قهوه ای برای اتاق خواب نامناسب است

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید به کار بردن رنگ قهوه ای در اتاق خواب شما می تواند خواب شما را تا حد زیادی (کمتر از 7 ساعت) کاهش دهد. این مسئله می تواند ناشی از این باشد که رنگ قهوه ای احساس افسردگی را در افراد تقویت می کند.

رنگ خاکستری، آن را در اتاق خواب خود به کار نبرید

از دیگر رنگ هایی که شاید بهتر باشد آن را در اتاق خواب خود به کار نبرید می توان به رنگ خاکستری اشاره کرد.

استفاده از رنگ های خاکستری در اتاق خواب سبب ایجاد حس افسردگی می شود. این رنگ می تواند کیفیت خواب شما را کاهش دهد. همچنین کسانی که از این رنگ در اتاق خواب های خود استفاده می کنند به طور میانگین خواب 6 ساعت و 12 دقیقه ای را در طول شبانه روز تجربه می کنند.

رنگ قرمز؛ سبب هیجان زدگی می شود

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

رنگ قرمز می تواند یکی از پرانرژی ترین رنگ ها در نظر گرفته شود، اما به کار بردن آن در اتاق خواب سبب می شود تا فشار خون شما افزایش پیدا کند. به همین دلیل افرادی که رنگ قرمز را در اتاق خواب های خود به کار می برند کمتر از 7 ساعت خواب شبانه را تجربه می کنند.

رنگ بنفش برای اتاق خواب مناسب نیست

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

از دیگر رنگ هایی که برای اتاق خواب شما مناسب نیست می توان به رنگ بنفش اشاره کرد. اگرچه این رنگ جز رنگ های لاکچری به حساب می آید که می توانید آن را در دکوراسیون هایی مثل سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی به کار ببرید، اما برای اتاق خواب گزینه ای مناسب نیستند.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت شیراز کناف می توانید رنگ های مناسبی که برای اتاق خواب افراد بزرگسال و یا کودکان قابل استفاده هستند را شناسایی کنید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید رنگ هایی که برای اتاق خواب ها مناسب نیستند را شناسایی کنید.

شما هم اگر نکته ای مدنظر دارید که می تواند به دیگر همراهان ما در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب هایشان کمک کند نظر خود را در کامنت ها بیان کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *